Facebook

postheadericon ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE: W połowie drogi

msza.jpg„Jesteś w połowie drogi”. Takie motto towarzyszyło Księżom i Braciom przeżywającym w Ząbkowicach Śląskich rekolekcje w 25. rocznicę rozpoczęcia pallotyńskiego nowicjatu. Dziesięciu Współbraci (ci, którzy przeżywali swój nowicjat w roku 1992/1993 oraz ci, którzy dołączyli do kursu w seminarium) 2 października, we wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów, rozpoczęło swoje kursowe rekolekcje prowadzone przez prowincjała Prowincji Zwiastowania Pańskiego ks. Adriana Galbasa SAC.

Ojciec rekolekcjonista w ciągu 4 rekolekcyjnych dni dotykał ważnych dla nas, jako osób konsekrowanych tematów. Współbracia rekolektanci mieli okazję na nowo zmierzyć się z pytaniem o powołanie: do świętości, do życia konsekrowanego, do kapłaństwa. Dotykali tematów dotyczących wierności powołaniu , modlitwy, pracy, ubóstwa, wspólnoty oraz tego, co dla kapłana najważniejsze - Eucharystii. Odnowili także akt zawierzenia swego życia najświętszej Maryi Pannie oraz w czasie kończącej rekolekcje Eucharystii odnowili swoją konsekrację w Zjednoczeniu Apostolstwa Katolickiego.

W czasie rekolekcji Współbracia mieli także możliwość pielgrzymowania do Sanktuarium maryjnego w Wambierzycach, a także - aby podkreślić ekumeniczny wymiar pallotyńskiego apostolstwa - nawiedzili Świątynię Pokoju w Świdnicy.

Rekolekcje były także doskonałą okazją do integracji kursu i dobrych spotkań ze Wspólnotą miejscową w jakże cennych dla nas Ząbkowicach Śląskich.

Ks. Jacek Wróbel SAC

 
WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
WARTO POSŁUCHAĆ
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama