Facebook

postheadericon FUNDACJE

postheadericon SALVATTI.PL: Wolontariat misyjny

salvatti.jpgJuż ponad 30 osób zgłosiło się na tegoroczny kurs wolontariatu misyjnego. Niemniej stale są zapraszane osoby związane z naszymi pallotyńskimi placówkami. Z programu szkolenia skorzystają wolontariusze skierowani przez Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie, działający przy Episkopacie Polski oraz ojców Orionistów.

Więcej…

 

postheadericon SALVATTI.PL: Debata Sztuka kochania… innych – zapowiedź

Carl-Wilkens.jpgPallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl zaprasza na spotkanie z bohaterem, odważniejszym niż wojska ONZ.  Debata pt. Sztuka kochania… innych.

„Jeśli miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?”. Te słowa zapisane na kartach Biblii jednak są trudne, a czasami wydają się niemożliwe do zrealizowania, nawet dla chrześcijan. Szczególnie w kontekście nasilającej się w Europie fali uchodźców. Czasami niechęć do „innych” bywa wynikiem manipulacji społecznej. Tak było w czasie ludobójczej wojny w Rwandzie. Często uprzedzenia zostały nam wdrukowane niejako „podprogowo”, przez utrwalone kulturowo stereotypy, które nie mają wiele wspólnego z prawdą. Jak w trudnych sytuacjach konfliktów międzykulturowych powinniśmy się zachowywać? Czy pokojowe współżycie z „innymi” jest w ogóle możliwe? Czy lepiej kierować się w stronę państw narodowych i mocno strzec granic swojego terytorium?

Więcej…

 

postheadericon SALVATTI.PL: Nocne czuwanie misyjne na Jasnej Górze

czuwanie5.jpg

Przyjaciele misji i osoby związane z sekretariatami misyjnymi pod opieką księży pallotynów wyruszyły sobotni poranek spod katedry warszawsko-praskiej na Jasną Górę. Drogę wypełniła nam modlitwa prowadzona przez ks. Romana Rusinka, śpiewy i rozmowy z miłymi towarzyszami pielgrzymki.

Więcej…

 

postheadericon FUNDACJA SALVATTI.PL: Otwarcie sklepu AMAKURU

amakuru-3.jpgW dniu 29 lutego 2016 r. został otwarty sklep charytatywny należący do Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej SALVATTI.pl przy Al. Solidarności 101 w Warszawie.

Można w nim nabyć artykuły niespotykane nigdzie indziej, takie jak herbata czarna i zielona, kawa uprawiana na żyznych wulkanicznych glebach, sok z maracui oraz pamiątki w formie afrykańskich figurek, batików, koszyków, serwet pochodzących z Rwandy i mnóstwa innych produktów wykonanych ręcznie przez rwandyjskich artystów i rzemieślników.

Oficjalne otwarcie nastąpiło przy licznie zgromadzonych gościach i przyjaciół misji o godz. 16 tej.

Więcej…

 

postheadericon FUNDACJA SALVATTI.PL: Twoja pomoc procentuje

1016122013160808.jpg

1% na formację seminarzystów w Afryce

To hasło tegorocznej akcji, w której Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl zbiera fundusze na formację seminarzystów w Afryce. Dlaczego warto zaangażować się w to dzieło? A chociażby dlatego, żeby zobaczyć i pomóc tym młodym, którzy zechcą pójść w ślady naszego współbrata ks. Ignacego Mugobe SAC z Demokratycznej Republiki Konga.

Żeby pomóc, wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać KRS 0000 309 499. Historia Ignacego, a także programy do wypełniania PIT-u znajdują się na stronie: http://salvatti.pl/twoja_pomoc_procentuje!.html

Warto pomóc innym afrykańskim seminarzystom? Twierdzimy, że warto! A Ty?

Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl
ul. Wilcza 8, 05-091 Ząbki
tel: +48 22 771 51 65; kom: 0 602 336 106 (ks. Jerzy Limanówka SAC)
www.salvatti.pl
KRS: 0000309499; NIP: 125-15-01-220
Bank PKO BP 65 1020 1042 0000 8602 0187 3256

 
Więcej artykułów…
WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
WARTO POSŁUCHAĆ
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama