Formacja

DUSZPASTERSTWO POWOŁAŃ – WIEŚCI Z POSTULATU 2014

DSC_0964_postulat-2014.jpg

PÓŁMETEK POSTULATU ZA NAMI…

Czas rozeznania decyzji o wstąpieniu do Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego nieubłaganie zbliża się do końca, czyli półmetek Postulatu za nami…

Dni pełne harmonii, w których jest czas na modlitwę, pracę, ale i rekreację niewątpliwie upływają w dogodnych warunkach do słuchania głosu Pana Boga. Postulat obfituje w różnorodne wydarzenia, dlatego nie narzekamy na nudę. Dom w Świętej Katarzynie, w którym przeżywamy ten czas służy również do wypoczynku dzięki czemu mamy okazję poznać różnych ludzi, którzy zatrzymują się w tym miejscu.

Bez wątpienia niezapomniane wrażenie wywarła na nas grupa niepełnosprawnych dzieci z Łubisk, które wraz ze swoimi opiekunami wybrali dwutygodniowy wypoczynek właśnie w świętokatarzyńskim Wieczerniku. Był to dla nas niezwykły czas, ponieważ choć na pierwszy rzut oka to te dzieci potrzebowały naszego wsparcia, tak naprawdę to my wiele się od nich nauczyliśmy.

Kolejnym bardzo istotnym wydarzeniem była wizyta Przełożonego Prowincjalnego, ks. Józefa Lasaka SAC, który odwiedził nas wraz z Ekonomem Prowicjalnym, ks. Tomaszem Pławnym SAC i ks. Stanisławem Korzeniowskim SAC, który wygłosił do nas Słowo Boże. Ks. Stanisław przypomniał nam o wartości powołania i zachęcał, aby nie rezygnować z tego, co w nas słabe, ponieważ nawet nic nie warte „ziarnko ryżu” może stać się złotem.

Ciekawym doświadczeniem była dla nas również wizyta u ss. Bernardynek w miejscowym  klasztorze. Siostry przyjęły nas z olbrzymią serdecznością i chętnie opowiadały o życiu klauzurowym oraz odpowiadały na nasze pytania.

Przy okazji testów psychologicznych, które przeżywaliśmy w Częstochowie mieliśmy okazję zapoznać się z braćmi z Prowincji Zwiastowania Pańskiego, którzy właśnie tam przeżywają swój Postulat.

DSC_0047_postulat-2014.jpg

Ważnym wydarzeniem było także spotkanie z ks. Krystianem Piotrowskim SAC, który od roku pracuje na Słowacji. Dzieląc się doświadczeniem pracy poza granicami Polski ukazał nam piękno tej posługi.

Dni Postulatu mijają nam niezwykle szybko ze względu na uporządkowany plan dnia, którego sumiennie staramy się przestrzegać. Centrum dnia zawsze jest Eucharystia, podczas której księża posługujący lub po prostu zatrzymujący się w naszym domu umacniają nas Słowem Bożym.

Chociaż do końca Postulatu niewiele dni wierzymy, że Pan Bóg jeszcze nieraz nas zaskoczy i przez ręce naszych opiekunów na czele z ks. Wojciechem Świderskim SAC doprowadzi nas do podjęcia właściwej decyzji. Pozdrawiamy!

Marek Więch


Warto dołączyć

Warto wiedzieć

Warto posłuchać

Warto wspomóc

Jak do nas trafić