Formacja

POSTULAT 2013 na finiszu

zakonczenie-postulatu-2013-1.jpgPallotyńskie Spotkanie Młodych i pobyt w Wyższym Seminarium Duchownym w Ołtarzewie zwieńczył trwający w sierpniu Postulat. Uroczysta Eucharystia, w dniu 29 sierpnia była wyrazem wdzięczności Bogu za ten błogosławiony czas. Celem tego okresu było utwierdzenie kandydatów w pallotyńskim powołaniu. Po miesiącu pięknej i wymagającej drogi ośmiu młodzieńców, decyzją Rady Prowincjalnej otrzymało zaproszenie do kontynuowania formacji pallotyńskiej w nowicjacie, a jeden z nich został skierowany na roczny Postulat do wspólnoty w Bóbrce.

Tegoroczny Postulat był czasem bogatym w program, obfitym w wydarzenia oraz zajęcia i spotkania. Dzięki ciekawym pomysłom ks. Wojciecha Świderskiego SAC (dyrektora postulatu) kandydaci nie mieli czasu na nudę. Razem pracowali na rzecz Domu Pallotyńskiego i Sióstr Bernardynek w Świętej Katarzynie, wspólnie się modlili i spędzali czas na licznych rozmowach. Istotnym wymiarem postulatu było umożliwienie kandydatom poznania historii św. Wincentego Pallottiego oraz zadań i podstawowych celów, w jakich Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego istnieje w świecie i w Kościele.

Warto wspomnieć, iż w tak krótkim czasie kandydaci wzięli udział w Pielgrzymce na Święty Krzyż, w Pallotyńskim Spotkaniu Młodych w Ołtarzewie, a 26 sierpnia tuż przed zakończeniem postulatu, pojechali do Wadowic na obłóczyny Nowicjuszy. O kandydatach nie zapomnieli różni goście, a wśród nich Wyższy Przełożony, Zenon Hanas SAC, który odwiedził Świętą Katarzynę w drugim tygodniu sierpnia. Ksiądz Prowincjał spotkał się z postulantami oraz odprawił dla nich Mszę św. Ważnym wydarzeniem okazało się spotkanie z psychologiem, p. Robertem, który pomógł kandydatom uświadomić sobie wady mogące uniemożliwić życie wspólnotowe, a także zalety, które pomogą nawiązać więź. Tym, którzy zakończyli pomyślnie tegoroczny postulat i niebawem rozpoczną kolejny etap formacji, życzymy otwartości na doświadczenie Boga i gorliwości w służbie dla chwały Bożego Królestwa, a wszystkich czytających te słowa w imieniu nowicjuszy proszę o modlitwę, by wytrwali przy Jezusie i nie sprzeniewierzyli się drodze, na którą wezwał ich sam Pan.

Ks. Mariusz Leszko SAC
DuszpasterzPowołań


Warto dołączyć

Warto wiedzieć

Warto posłuchać

Warto wspomóc

Jak do nas trafić