Formacja

POSTULAT 2012 rozpoczęty

Postulat-grupa.jpg

W dniu 1 sierpnia 2012 r., w pallotyńskim domu w Świętej Katarzynie rozpoczął się etap wstępnej formacji w Stowarzyszeniu Apostolstwa Katolickiego, zwany POSTULATEM. Bierze w nim udział 12 kandydatów, pochodzących z terenu nie tylko Polski, ale też z Ukrainy i Słowacji.

Postulat potrwa miesiąc i ma na celu pomóc kandydatom w rozpoznaniu i wewnętrznym upewnieniu się odnośnie pallotyńskiego powołania, tak by w sposób wolny móc je dalej realizować.

Podczas jego trwania będzie czas na modlitwę, konferencję, dyskusje, sport, pracę fizyczną oraz ciekawe spotkania z zaproszonymi gośćmi. A wszystko po to, by kandydaci mogli poznać jak najlepiej sens i wartość drogi, którą wybrali.

Przewodnikiem na tej drodze etapu formacji jest ks. Wojciech Świderski, dyrektor Pallotyńskiego Ośrodka Powołań „Apostoł”, oraz wspierający go al. Paweł Zieja.

We wspomnienie Matki Bożej Anielskiej, czyli 2 sierpnia postulanci uczestniczyli w uroczystej Mszy św. odpustowej w miejscowej parafii, podczas której otrzymali błogosławieństwo pasterza Diecezji kieleckiej. Ks. bp Kazimierz Ryczan udzielając im błogosławieństwa zapewnił o Bożej obecności przez miłość i wierność.

Zarówno prowadzącym, jak i najmłodszym naszym współbraciom, którzy powiedzieli Bogu swoje „tak”, w tym szczególnym dla Rodziny Pallotyńskiej roku jubileuszowym 50. rocznicy kanonizacji św. Wincentego Pallottiego życzymy dobrego i owocnego pobytu w Świętej Katarzynie oraz wzrostu duchowego i zachwytu Bogiem, za przykładem Świętego Ojca Założyciela.

Wszystkich zaś współbraci pallotynów zachęcamy do gorliwej modlitwy i jedności duchowej z najmłodszymi naszymi braćmi.

Ks. Mariusz Leszko SAC

{gallery}aktualnosci/1208/120805/Postulat-2012{/gallery}


Warto dołączyć

Warto wiedzieć

Warto posłuchać

Warto wspomóc

Jak do nas trafić