Formacja

SEKRETARIAT MISYJNY: Wręczenie Krzyża Misyjnego

misje1.jpg

Z radością informujemy, że grono misjonarzy powiększyło się o naszego Współbrata, ks. Andrzeja Tekieli SAC, udającego się do pracy misyjnej w Wenezueli. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 23 kwietnia br., w katedrze gnieźnieńskiej otrzymał on krzyż misyjny z rąk abp. Salvatore Pennacchio, nuncjusza apostolskiego w Polsce.

„Trzymajcie się tego krzyża, a nie pogubicie się na misyjnych drogach” – powiedział bp Jerzy Mazur SVD, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji gratulując przyszłym misjonarkom i misjonarzom, którzy przygotowywali się w roku 2016/2017 do wyjazdu na placówki misyjne.

Podczas dorocznej sumy odpustowej, odprawionej przez abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski kardynałowie, arcybiskupi i biskupi z Polski i zagranicy, dziękowali Bogu za 600-lecie prymasostwa w Gnieźnie. W homilii Prymas Czech, kard. Dominik Duka przypomniał sylwetkę św. Wojciecha, który „stał się wzorem posługi biskupiej z jej przesłaniem misyjnym”. Kaznodzieja wspomniał także świętych Cyryla i Metodego, których misja przyczyniła się do zbudowania wspólnej kultury.

W Centrum Formacji Misyjnej w roku 2016/2017 przygotowuje się na misje 7 kapłanów diecezjalnych, 3 kapłanów zakonnych, 1 kleryk, 1 osoba świecka i 5 sióstr zakonnych. Misjonarki i misjonarze przygotowywali się duchowo do uroczystości otrzymania krzyży misyjnych poprzez rekolekcje, które miały miejsce w Domu Formacyjnym w Jastrzębiej Górze. Z misjonarzami spotkał się podczas uroczystego obiadu bp Jan Piotrowski, ordynariusz kielecki i członek Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Ks. Grzegorz Młodawski SAC,
sekretarz ds. Misji


Warto dołączyć

Warto wiedzieć

Warto posłuchać

Warto wspomóc

Jak do nas trafić