Formacja

POSTULAT: Postulat 2012 na finiszu

Postulat 2012Uroczysta Eucharystia, podziękowania, ostatnie zdjęcia, drobne prezenty oraz wspólne wieczorne spotkanie przy stole zwieńczyły trwający 30 dni postulat, który odbywał się w Domu Pallotyńskim w Świętej Katarzynie.

Celem tego okresu było utwierdzenie kandydatów w pallotyńskim powołaniu. Po miesiącu pięknej i wymagającej drogi 10 postulantów, decyzją Rady Prowincjalnej z dnia 25 sierpnia 2012 r., otrzymało zaproszenie do kontynuowania formacji pallotyńskiej w nowicjacie.

Był to czas o bogatym programie, obfity w wydarzenia, zajęcia i spotkania. Na samym początku, 2 sierpnia, postulanci otrzymali uroczyste błogosławieństwo Pasterza diecezji kieleckiej, bp. Kazimierza Ryczana. Dzięki ciekawym pomysłom ks. Wojciecha Świderskiego SAC (dyrektora postulatu) kandydaci w dość krótkim czasie zawiązali kursową wspólnotę – razem pracowali na rzecz Domu Pallotyńskiego w Świętej Katarzynie, wspólnie się modlili i spędzali czas na licznych rozmowach i grze w piłkę nożną czy siatkówkę.

Istotnym wymiarem postulatu było umożliwienie kandydatom poznania historii św. Wincentego Pallottiego oraz zadań i podstawowych celów, w jakich Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego istnieje w świecie i w Kościele.

Warto wspomnieć, iż w tak krótkim czasie kandydaci uczestniczyli w kilku ważnych dla Rodziny Pallotyńskiej wydarzeniach, w tym między innymi w nawiedzeniu relikwii krzyża św. Wincentego Pallottiego, połączonego z dniem skupienia prowadzonym przez ks. Mariusza Małkiewicza SAC. Postulanci wzięli również udział w Pallotyńskim Spotkaniu Młodych w Ołtarzewie, a 26 sierpnia tuż przed zakończeniem postulatu, pojechali do Wadowic na obłóczyny.

 

Postulat 2012O kandydatach nie zapomniał także wyższy przełożony, ks. prowincjał Józef Lasak SAC, który odwiedził Świętą Katarzynę w dniach 12-13 sierpnia. Ksiądz Prowincjał spotkał się z postulantami i odprawił dla nich Mszę św.

Ważnym wydarzeniem okazało się spotkanie z psychologiem, który pomógł kandydatom uświadomić sobie wady mogące uniemożliwić życie wspólnotowe, a także zalety, które pomogą nawiązać więź.

Wielkim duchowym przeżyciem był czas wizyty ks. Krzysztofa Kralki SAC, dyrektora i założyciela Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji. Postulanci mieli okazję dowiedzieć się, jak wiele ma ona wspólnego z celami, jakie pozostawił św. Wincenty Pallotti Stowarzyszeniu. Część z grona kandydatów miała już doświadczenia związane z tym dziełem. Dzięki temu pozostałym łatwiej było włączyć się we wspólną modlitwę.

Tym, którzy zakończyli pomyślnie tegoroczny postulat i niebawem rozpoczną kolejny etap formacji, życzymy otwartości na doświadczenie Boga i gorliwości w służbie dla chwały Bożego Królestwa, a wszystkich czytających te słowa w imieniu nowicjuszy proszę o modlitwę, by wytrwali przy Jezusie i nie sprzeniewierzyli się drodze, na którą wezwał ich sam Pan.

Ks. Mariusz Leszko SAC


Warto dołączyć

Warto wiedzieć

Warto posłuchać

Warto wspomóc

Jak do nas trafić