Formacja

POSTULAT 2009

Postulat 2009W Świętej Katarzynie od 21 lipca 2009 r. trwa tegoroczny czas zmagań ze sobą oraz z „darem powołania”, który choć niezasłużony wymaga służby i ofiarności. To właśnie POSTULAT… czas, w którym trzeba nauczyć się odpowiadać codziennością na zaproszenia Boga do życia z nieustanną świadomością Jego obecności. Czas, kiedy należy rozeznać czy dam radę słuchać i służyć Bogu każdego dnia mojego życia jako Brat czy Kapłan Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (Księża i Bracia Pallotyni).

Taki czas przed kilkunastoma dniami rozpoczęło 6 kandydatów do naszego Stowarzyszenia. Jak na razie chwalą sobie codzienność. Jak da się wyczuć po panującym klimacie, wesoło i pozytywnie wchodzą w środowisko pallotyńskie.

Z nadzieją też i nieustanną modlitwą patrzymy w przyszłość i liczymy na kolejnych kandydatów, którzy choć z obawami, ale i odwagą do przygód zasilą nowe grono młodych ludzi, pragnących żyć według charyzmatu św. Wincentego Pallottiego.

Jak dotychczas razem spędzony czas Postulatu służył wzajemnemu poznaniu i poszerzeniu wiedzy o Kościele, świecie i samych sobie.

{gallery}aktualnosci/0908/090805/postulat-2009{/gallery}

Sprzyjały temu m. in. spotkania z psychologiem, dyrektorem szkoły katolickiej czy siostrą ze zgromadzenia Boskiej Opatrzności, które posiadają tylko jeden dom w Polsce.

Na uwagę zasługuje kurs poprawnej polszczyzny i wymowy, który zafundowała zaproszona przez ks. Dyrektora Pani Magda z Lublina.

Oczywiście prosimy o modlitwę i pamięć.

Z pozdrowieniami –

Ks. Artur Manelski, Dyrektor Postulatu, wraz z Podopiecznymi


Warto dołączyć

Warto wiedzieć

Warto posłuchać

Warto wspomóc

Jak do nas trafić