O nas

FRANCJA: 18 Kongres Miłosierdzia Bożego

kongr-milos-5.jpgW sobotę dnia 5 marca 2016 r. odbył się w Paryżu 18 Kongres Miłosierdzia Bożego organizowany przez pallotyńskie Apostolstwo Miłosierdzia Bożego: Miłosierdzie Boże... Z pokolenia na pokolenie”. Ze względu na liczne wydarzenia organizowane w diecezji paryskiej z okazji Roku Jubileuszowym, nasz kongres trwał w tym roku tylko jeden dzień. Miał on miejsce w objętej przez pallotynów od września tego roku parafii świętych Jakuba i Krzysztofa.

Kongres rozpoczął się konferencja księdza Aleksandra Pietrzyka, superiora Regii francuskiej na temat roli Pallotynów w głoszeniu orędzia Miłosierdzia Bożego we Francji i w świecie. Następnie ksiądz Raymond Agbo z diecezji Creteil wygłosił konferencje „Miłosierdzie Boże od siostry Faustyny do Papieża Franciszka”.

O godzinie 11 mszy świętej przewodniczył Eric de Moulins-Beaufort, biskup pomocniczy Paryża.

Po przerwie obiadowej wolontariusze Stowarzyszenia „Hiver Solidaire” (solidarna zima), zajmującego się organizowaniem noclegów dla bezdomnych w parafiach diecezji paryskiej, złożyli świadectwo z ich zaangażowania. W naszej pallotyńskiej paryskiej parafii mieszka w tym roku 4 bezdomnych i jeden uchodźcą. Pomocą żywnościową objętych jest zaś około 200 osób.

Dużym powodzeniem cieszył się wykład Pani Elisabeth Smadja, nawróconej Żydówki, nt. Miłosierdzia w Biblii. Następnie, w cyklu wykładów Miłosierdzie Boże w szkole Świętych,  odpowiedzialna Generalna Stowarzyszenia Claire-Amitié przedstawiła postać założycielki, Madame Therese Cornille, która w 1946 roku założyła w Paryżu ośrodki zajmujące się trudna młodzieżą.

Kongres organizowany przez księdza Krzysztofa Hermanowicza, odpowiedzialnego za Apostolstwo Miłosierdzia I proboszcza parafii świętych Jakuba I Krzysztofa, animowany był przez Księdza Rodrigue CHABIEGO, członka prowincji Chrystusa Króla. Od września 2016, ksiądz Chabi z Wybrzeża Kości Słoniowej posługuje w Regii Miłosierdzia Bożego. Jest on wikarym w naszej paryskiej parafii oraz angażuje się w głoszenie Miłosierdzia Bożego we Francji.

Ks. Krzysztof Hermanowicz SAC

>>>http://www.sjsc.fr/2016-03-congres-de-la-misericorde-divine-freres-pallottins/
>>>http://www.apostolatdelamisericordedivine.fr/18eme-congres/


Warto dołączyć

Warto wiedzieć

Warto posłuchać

Warto wspomóc

Jak do nas trafić