Formacja

POSTULAT 2010: By lepiej poznać drogę powołania…

Postulat 2010W dniach 7-8 sierpnia 2010 r. w naszej postulanckiej wspólnocie z radością gościliśmy Księdza Prowincjała – Józefa Lasaka SAC. Nasz szanowny gość spotkał się z młodymi kandydatami na pallotynów i w czasie rozmowy poznawał ich historie i plany na przyszłość. W niedzielę Ksiądz Prowincjał przewodniczył Eucharystii w naszej domowej kaplicy. W poruszającej homilii dotknął problemu motywacji na drodze do kapłaństwa. Był to czas, w którym każdy z postulantów mógł zadać samemu sobie elementarne pytania dotyczące swojej życiowej drogi.

Tydzień ten obfitował w spotkania z gośćmi naszej Wspólnoty. Dnia 8 sierpnia, odwiedził nas ks. Krzysztof Kralka SAC, opowiadając o „Szkole Nowej Ewangelizacji” oraz o swej posłudze głoszenia Ewangelii każdemu człowiekowi.

Dnia 13 sierpnia, odwiedził naszą Wspólnotę ks. Andrzej Zelek, dyrektor Pallotyńskiego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Dzięki rozmowie mogliśmy dowiedzieć się jak wygląda praca dyrektora w konfrontacji z kapłańskimi obowiązkami oraz jak duży wkład w środowisko edukacyjne miasta wnosi pallotyńska szkoła.

W dniu 14 sierpnia, odbyło się kolejne interesujące spotkanie. Tym razem z ks. Robertem Płachtą, pracującym od 8 lat w Wenezueli. Misjonarz przybliżył realia życia w Ameryce południowej przez barwne opowieści o posłudze kapłańskiej w kraju misyjnym.

W ramach rekreacji, dnia 16 sierpnia, odwiedziliśmy parafię Św. Jacka w Leszczynach, w której odbywał się trzydniowy odpust oraz uroczystości związane z rocznicą 400-lecia istnienia parafii. Wysłuchaliśmy trzech koncertów piosenki religijnej, które pozwoliły nam odprężyć się po pracy fizycznej.

W dniu 17 sierpnia, odbyliśmy pieszą pielgrzymkę na Święty Krzyż. Prawie czterogodzinna wędrówka została zwieńczona Eucharystią w kaplicy relikwii Krzyża Świętego oraz ich ucałowaniem. Było to dla nas niezapomniane przeżycie, szczególnie, że wielu z nas było na Świętym Krzyżu po raz pierwszy.

W ostatnim czasie mieliśmy również okazję spotkać się z klerykami ze zgromadzenia Michała Archanioła i Trynitarzami. Alumni opowiadali nam o swoich założycielach i charyzmatach swoich zgromadzeń.

Ks. prowincjał Józef Lasak SAC z Postulantami

Z pozdrowieniami ze Świętej Katarzyny –

Ks. Artur Manelski SAC wraz z Postulantami


Warto dołączyć

Warto wiedzieć

Warto posłuchać

Warto wspomóc

Jak do nas trafić