O nas

PARYŻ: Obrona pracy licencjackiej ks. Marcina Grzyba

marcin_grzybW czwartek 9 lipca 2015 r. w Instytucie Katolickim w Paryżu odbyła sie obrona pracy licencjackiej ks. Marcina Grzyba SAC.


Ks. Marcin od kilku lat pracuje w paryskiej parafii św. Jana Chrzciciela, jest cenionym duszpasterzem młodzieży. Jego sobotnie Msze św. dla młodzieży przyciągają wielu mieszkańców piętnastej dzielnicy Paryża. Zajmuje sie on także duszpasterstwem bezdomnych i ludzi biednych, jest duszpasterzem harcerzy.

Ks. Marcin łączył pracę w parafii ze studiami na ISPC (Institut Supérieur de Pastorale Catechetique). Temat jego pracy licencjackiej brzmiał następująco: „Narracyjna katecheza inicjacyjna w służbie młodzieży postmodernistycznej – kształtowanie tożsamości narracyjnej”.

Na obronie obecni byli członkowie paryskiej wspólnoty pallotyńskiej oraz duszpasterze parafii św. Jana Chrzciciela. Ks. Marcin uzyskał bardzo dobrą (excellante) ocenę oraz zachętę do kontynuowania studiów z teologii katechetycznej i praktycznej.
Wspólny świąteczny obiad na cześć Licencjata był okazją do złożenia mu serdecznych gratulacji.

We wrześniu tego roku ks. Marcin kończy prace w parafii św. Jana Chrzciciela, aby całkowicie poświęcić sie przygotowaniom do wyjazdu wraz z ks. Adamem Gałązką na misje w Wietnamie. W Roku Miłosierdzia Bożego zostanie ona otwarta przez regię francuską.

Ks. Krzysztof Hermanowicz


Warto dołączyć

Warto wiedzieć

Warto posłuchać

Warto wspomóc

Jak do nas trafić