Formacja

DUSZPASTERSTWO POWOŁAŃ: Pallotynada – II Turniej Tenisa Stołowego

Pallotynada-II-Turniej-Tenisa-Stołowego-2015-r-(9).jpg10 stycznia 2015 r. odbył się II turniej tenisa stołowego. Młodzi i starsi gromadzą się w styczniu by uczcić narodziny dla nieba Świętego Wincentego Pallottiego. Zgromadziliśmy się w naszym pallotyńskim domu w Otwocku przy ul. Żeromskiego 6. Zgromadziło się 26 uczestników, z 4 wspólnot: Białej Niżnej, Ołtarzewa, Otwocka i Otwocka - Wólki Mlądzkiej. Nad całością czuwało 9 opiekunów.

Rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy w kaplicy domowej. Modlitwie przewodniczył i wygłosił homilię ks. Wojciech Świderski – dyrektor Pallotyńskiego Ośrodka Powołań „Apostoł”. W homilii zwracał uwagę, że każdy jest wygranym. Podejmując trud przyjazdu chcemy się dobrze bawić. Rywalizujemy pokazując kulturę osobistą i zasady.

Pallotynada-II-Turniej-Tenisa-Stołowego-2015-r-(109).jpgNastępnie po eucharystii udaliśmy się do Szkoły Podstawowej nr 12 w Otwocku. Tam po wstępnym zapoznaniu i omówieniu zasad turnieju mogliśmy przystąpić do rywalizacji w 3 kategoriach wiekowych. Młodzi pokazywali ducha walki i rywalizowali na wysokim poziomie. Najlepsi na zakończenie otrzymali puchary, a wszyscy pozostali drobne upominki.

W swoich kategoriach wygrali:
szkoła podstawowa: 1. Jędrzej Rutkowski, 2. Michał Romer, 3. Mateusz Rosa (Wszyscy Otwock);
szkoła gimnazjalna: 1. Damian Kocielnik (Otwock), 2. Dawid Szczepłek (Otwock – Wólka Mlądzka), 3. Tomasz Celiński (Otwock);
szkoła ponadgimnazjalna: 1. Sylwester Radzik (Biała Niżna), 2. Patryk Strzałkowski (Otwock – Wólka Mlądzka), 3. Krzysztof Książek (Otwock – Wólka Mlądzka)

Dziękujemy Bogu, że udało się wszystko dobrze przygotować i przeprowadzić Turniej. Wszystkim za dobra zabawę i opiekę nad dziećmi i młodzieżą. Szczególne podziękowania kierujemy do wspólnot, które uczestniczyły i duszpasterzy, którzy mimo różnych ważnych obowiązków znaleźli czas by zorganizować wyjazd. Szczególnie ks. Tadeuszowi Skwarkowi , że przywiózł swoich ministrantów z Białej Niżnej, by uczestniczyli w turnieju.

Wyrazy szczególnej wdzięczności kierujemy pod adresem wspólnoty pallotyńskiej i dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 12 w Otwocku za udostępnienie miejsca i bezinteresowną pomoc przy organizacji tego wydarzenia. Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy, choć może już tym razem w większym gronie i przy zaangażowaniu innych wspólnot.

Duszpasterze powołaniowi


Warto dołączyć

Warto wiedzieć

Warto posłuchać

Warto wspomóc

Jak do nas trafić