Formacja

DUSZPASTERSTWO POWOŁAŃ: Warsztaty Słowa Bożego dla lektorów Żywe opowieści biblijne

Warsztaty-Slowa-Bozego-2.jpg

W dniach 28-30 listopada 2014 r. odbyły się warsztaty Słowa Bożego w Świętej Katarzynie pt. „Żywe opowieści biblijne”. Prowadził je ks. dr Jacek Wróbel – pallotyn. Przyjechało 20 młodych mężczyzn wraz z opiekunami. W weekend kończący rok liturgiczny i rozpoczynający Adwent zgromadzili się wokół Jezusa Chrystusa. Dobry Bóg gromadził ich na wspólnej modlitwie brewiarzowej, adoracji i przede wszystkim umacniał w Eucharystii.

Warsztaty-Slowa-Bozego-1.jpgKs. Jacek ukazywał wielką rolę Boga w naszym życiu i głoszenia Go w codzienności. Te warsztaty były temu poświęcone. W wykładzie przybliżył wartość głoszenia, opowiadania, gestykulacji. Ukazywał wartość i możliwości mowy oraz dobrego eksponowania treści przez gesty ciała. Uczestnicy zapoznali się z Biblia, historią, teorią głoszenia i sami przygotowali własne opowiadania, które później przedstawiali. Mimo początkowych trudności w prezentacji otwierali się na daną propozycję i zmagali z własnymi ograniczeniami. Czas warsztatów przeplatany był rozmowami, zabawami, grami, wspólnym oglądaniem filmów. Pełna integracja i zawiązanie dobrej wspólnoty chłopaków z 7 naszych parafii. W niedzielne przedpołudnie udaliśmy się na Łysicę. Mroźna atmosfera, lód, śnieg i wysiłek dobrze zrobiły wszystkim. Wspólny wysiłek  intelektualny i fizyczny oddany został Bogu w Eucharystii. Dobre wrażenie i warsztat, który młodzi ludzie otrzymali zaowocuje kontynuacją spotkań.

Warsztaty-Slowa-Bozego-3.jpgBardzo serdecznie dziękuje w imieniu duszpasterstwa powołaniowego ks. Jackowi Wróblowi (Lublin) - za przeprowadzenie warsztatów. Opiekunom dziękuję za poświęcony czas, przywiezienie chłopaków, towarzyszenie i wspólną modlitwę. Poświęcili dla nich czas - ks. Tomasz Makarewicz (Lublin), ks. Krzysztof Kulkowski (Bóbrka), ks. Ryszard Robakiewicz (Otwock), ks. Kazimierz Radzik (Warszawa), Ks. Artur Gryzło (Sandomierz), Pan Grzegorz Pasiński (Kutno). Szczególne podziękowania składamy ks. Marcinowi Krzysztoszkowi i Marcinowi Bieniaszowi (Sierpc), którzy mimo wielu obowiązków przywieźli chłopaków z Sierpca. Musieli jednak wracać do parafii. W drodze powrotnej chłopakom towarzyszył Pan Krzysztof Krasiński. Przy tej okazji dziękujemy Wspólnotom, które w tym czasie pracowały by współbracia mogli towarzyszyć ministrantom i lektorom w Świętej Katarzynie.

Ks. Andrzej Tekieli SAC


Warto dołączyć

Warto wiedzieć

Warto posłuchać

Warto wspomóc

Jak do nas trafić