O nas

FRANCJA/OSNY: 1 czerwca to święto wszystkich dzieci

FRANCJA: Dzien Dziecka 2014 w OsnyW każdym z nas drzemie odrobina dziecka, dlatego tak bardzo chcieliśmy, by ten oczekiwany przez najmłodsze serca dzień był dniem naprawdę wyjątkowym. Nawet pogoda nie ośmieliła się go popsuć.

Na zorganizowaną z tej okazji piękną uroczystą Mszę św. w plenerze animowaną przez dzieci i na piknik przybyły setki rodzin z regionu paryskiego i okolic. Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania.

Wszyscy mogli spędzić mile czas na łonie przepięknego parku Pallotynów z Osny, którzy z wielkim sercem i radością przyjęli huczną imprezę Dnia Dziecka organizowaną pierwszy raz w historii ich ośrodka i zapewne nie ostatni.

Dowodem tego są głosy naszych „milusińskich” i ich rodziców myślach już o przyszłorocznym Dniu Dziecka u Pallotynów. Wzruszające są tak żywe jeszcze wspomnienia z ostatnich chwil imprezy najmłodszych uczestników pytających czy następnego dnia też będzie Dzień Dziecka lub też zasypiających z uśmiechem ściskając nierzadko w rączkach nagrody z tomboli.

Niczym nie skrępowana zabawa trwała od godziny 12 do 18.30.

Atrakcje zabawowo-sportowe zapewniły działające charytatywnie polskie stowarzyszenia i wolontariusze.

Obsługa i animatorzy zabaw przeprowadzili liczne konkurencje sportowe i zorganizowali mini warsztaty i rozrywki artystyczne. Wśród nich wielkim powodzeniem cieszyły się widowiskowe zawody piłkarskie, artystyczne makijaże, rysowanie kredą, orgiami (sztuka składania papieru), plecenie wianków, kącik lektury i wyciszenia i inne.

Nie lada niespodzianką był „dmuchany zamek”, w którym maluchy mogły popisać się zręczną wspinaczką i mieć frajdę zjeżdżania w akrobatycznych figurach.

Wszystkiemu wtórowała muzyka zespołów i śpiew młodych wokalistów. Z aplauzem przyjęte zostały na scenie grupy: „Motyliki”, „Dzieci z Nazaretu”. Powodzeniem cieszył się koncert przebojowego zespołu The Sidewinders.

Tanecznym talentem popisały się dzieci i młodzież Zespołu Pieśni i Tańca „VICI”. Zaprezentowali się oni w układach tanecznych w tradycyjnych strojach krakowskich.

W rolę konferansjerki imprezy wcieliła się Pani Monika, zapraszając dzieci i dorosłych do zabaw tanecznych w radosnych rytmach muzyki zespołu „ACORD”.

Przybyli goście mogli poddać się degustacji polskich specjałów, a wata cukrowa kręciła się non stop ku uciesze dzieci.

Całej imprezie przyświecała szczytna idea wsparcia polskiej Fundacji „Mam Marzenie”, której ambasadorką jest Małgorzata Kożuchowska. Z przekazanego jej dochodu z imprezy spełnione zostanie nie jedno marzenie chorego dziecka. Tak pięknie jest marzyć, jeszcze piękniej móc realizować marzenia. Pozwólmy tym dzieciom zapomnieć przez chwilę o chorobie i sprawić im ich święto. Potwierdzi to z pewnością chora Marysia. Jej marzenie już się spełniło. Niczym prawdziwa Paryżanka mogła ona korzystać w tym tygodniu z uroków stolicy Francji, dzięki akcji charytatywnej „Dzieci Dzieciom” w ramach tego właśnie Dnia Dziecka.

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim sponsorom i wolontariuszom, harcerkom i harcerzom z Pierwszej ZHP Scouts Polonais Paris Collegium Nobilium działajacej przy Polskiej Misji Katolickiej we Francji z ich Rodzicami, a wszystkim dzieciom życzymy radosnego dorastania, beztroskich chwil, uśmiechu każdego dnia, beztroskich, magicznych chwil, i by każdy dzień przybliżał Nas do realizacji marzeń!

Do zobaczenia za rok!

Iwona, parafianka z Osny


Warto dołączyć

Warto wiedzieć

Warto posłuchać

Warto wspomóc

Jak do nas trafić