O nas

RZYM: Publikacja książki Historia Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego

storiaW tych dniach opublikowano książkę „Storia della Società dell’Apostolato Cattolico” (Historia Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego), przygotowaną przez Komisję Historyczną SAC, kierowaną przez ks. Mariano Pinasco SAC, przewodniczącego i ks. Martina Manusa SAC, radcę generalnego. Pracę nad publikacją wspierało wielu współbraci, którzy pomagali jako autorzy i współpracownicy. Przypomnijmy w szczególności, zmarłego w przeddzień publikacji tej książki, ks. Francesco Todisco, który w znacznym stopniu przyczynił się do jej przygotowania.

Książka przedstawia w czterech rozdziałach historię SAC i opisuje początki, główne wyzwania i rozrost naszego Stowarzyszenia na różnych kontynentach od śmierci św. Wincentego Pallottiego w 1850 do roku 2010. Pozycja ta jest bardzo ważnym narzędziem do zachowania żywej pamięci historyczną tego, co zostało dotychczas osiągnięte przez naszych poprzedników.

Książka skierowana jest do wszystkich członków Stowarzyszenia, ale przede wszystkim do młodych współbraci w naszych domach formacyjnych, którzy przygotowują się do podążania śladami św. Wincentego Pallottiego. To cenna pomoc w poznaniu naszej historii, inspiracja duchem, który prowadził naszych poprzedników.

Każda Prowincja/Regia otrzyma w tych dniach kilka egzemplarzy „Storia della Società dell’Apostolato Cattolico” dla domów formacyjnych, Instytutów Pallottiego, bibliotek i wszystkich zainteresowanych członków.

>>>Źródło: www.sac.info


Warto dołączyć

Warto wiedzieć

Warto posłuchać

Warto wspomóc

Jak do nas trafić