Formacja

Po zakończonym Postulacie 2009

Tę wiadomość dedykuję przede wszystkim TYM, którzy przez ostatni czas wkładali swój trud i modlitwę, by wesprzeć naszych kandydatów do Stowarzyszenia, przeżywających czas Postulatu!

W naszej wdzięczności pragniemy poinformować, iż do rozpoczęcia Okresu Wstępnego, czyli nowicjatu, zaproszonych zostało 6 kandydatów, w tym dwóch na braci! Jeden, spośród tegorocznych postulantów, spędzi dłuższy okres formacji w naszej katarzyńskiej Wspólnocie. Stąd w Świętej Katarzynie liczba mieszkańców powiększy się o dwóch kandydatów, odbywających wydłużony okres formacji „pronowicjackiej”.

Cieszymy się zapałem i pragnieniem tegorocznych kandydatów do jak najszybszego rozpoczęcia nowicjatu i życzymy wytrwałości w przeżywaniu najbliższego wstępnego okresu formacji pallotyńskiej, któremu towarzyszyć też będzie nowy Magister – ks. Wiesław Guła SAC.

Nie przestajemy też wspierać modlitwą oraz prowadzeniem wszystkich poszukujących i pozostających z nami w kontakcie młodych ludzi. O tę modlitwę prosimy także wszystkich Współbraci. Każdy czwartek w tygodniu przypomina nam potrzebę takiej modlitwy o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Zwłaszcza, że rozpoczynamy już nowy rok nauki i pracy, w którym wiele znowu może się wydarzyć!

Z braterskimi pozdrowieniami ze Świętej Katarzyny –

Ks. Wojciech Świderski SAC

Więcej APOSTOŁ - Pallotyński Ośrodek Powołań
Prowincji Chrystusa Króla


Warto dołączyć

Warto wiedzieć

Warto posłuchać

Warto wspomóc

Jak do nas trafić