Formacja

DUSZPASTERSTWO POWOŁAŃ: Czuwanie Maturzystów – Częstochowa, 21/22 marca 2015 r.

Czuwanie 2015

W dniach 21/22 marca 2015 r. odbyło się kolejne już Pallotyńskie Czuwanie Maturzystów w Częstochowie.

W tym roku hasłem, wokół którego skupiała się tematyka Spotkania było hasło URATOWANI. W związku z tematyką roku duszpasterskiego w Polsce (Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię) chcieliśmy zaproponować młodym ludziom refleksję dotyczącą pewnych „sposobów”, jakimi Bóg chce ratować człowieka ze skutków grzechu. Zaczęliśmy jak zawsze w Dolinie Miłosierdzia rejestracją grup zorganizowanych, o godzinie 16.30.

DSC07428.jpgPrzyjechały grupy z naszych pallotyńskich parafii razem ze swoimi duszpasterzami z następujących placówek: Bielsko-Biała, Chełmno (Grubno), Gdańsk, Kutno, Lublin, Ołtarzew, Otwock, Ożarów Mazowiecki, Poznań, Przedborowa, Radom, Sosnowiec, Warszawa i Ząbkowice Śląskie. Łącznie zarejestrowanych uczestników było niemal 400. Była także grupa młodzieży z Raszyna Po rejestracji – w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbyło się zawiązanie wspólnoty i wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie uczestnicy zjedli pyszny bigos i udali się do kaplicy św. Józefa, przy jasnogórskim kompleksie klasztornym. Tam wysłuchali programu o charakterze muzycznym: Znajdź pomysł na siebie, który zaprezentował zespół Full Power Spirit. Kolejnym punktem był Apel jasnogórski, po którym dzięki zaangażowaniu scholi z Ożarowa Mazowieckiego był czas na wspólną modlitwę śpiewem. Po tym bardzo radosnym punkcie przyszła pora na konferencję ks. Łukasza Śleziaka SAC z Chełmna. Po jej wysłuchaniu odbyła się Droga Krzyżowa, którą prowadziła młodzież z Radomia. Po tym nabożeństwie młodzież zgromadzona przed wystawionym Najświętszym Sakramentem miała możliwość skorzystania ze spowiedzi czy rozmowy z księdzem. Po krótkiej przerwie, pół godziny po północy została odprawiona uroczysta Eucharystia, której przewodniczył Ksiądz Wiceprowincjał Zenon Hanas, natomiast homilię wygłosił Ksiądz Wiceprowincjał Adam Kamizela. Na koniec Czuwania młodzi ludzie otrzymali od nas upominek: Różaniec na rękę, wokół którego będziemy się gromadzić każdego dnia o godzinie 21 i modlić jedną dziesiątką w intencji powołań do naszego Stowarzyszenia. Około godziny 2 opuściliśmy kaplicę Cudownego Obrazu.

Już teraz zapraszamy na kolejne nasze Czuwanie w październiku, 24/25. Fotorelację można zobaczyć na stronie powolania.pl i powolania.org oraz na naszym profilu FB.

Ks. Wojciech Świderski SAC [WA], ks. Michał Wójciak SAC [PN]


Warto dołączyć

Warto wiedzieć

Warto posłuchać

Warto wspomóc

Jak do nas trafić