Formacja

POSTULAT POD ZNAKIEM MODLITWY I PRACY

Postulat 2010Czas Postulatu przebiega w naszej Wspólnocie pod znakiem modlitwy i pracy, co owocuje w rozwijaniu relacji między postulantami. Codzienna Eucharystia, modlitwy pallotyńskie oraz liturgia godzin pomagają kandydatom przybliżyć się do naśladowania Chrystusa oraz życia i apostolstwa w duchu charyzmatu św. Wincentego.

W dniach 24-25 lipca 2010 r. odbyły się w naszym Wieczerniku warsztaty kreatywno- integracyjne oraz „Sztuki Żywego Słowa”. Był to czas doskonalenia umiejętności poprawnego wysławiania się, a przede wszystkim świetnej zabawy integrującej Wspólnotę. 

Do dnia 30 lipca z wizyta przybyli członkowie wspólnoty „Wiara i Światło”, zrzeszającej osoby niepełnosprawne wraz z rodzinami i przyjaciółmi. Był to dla nas czas owocnej integracji z potrzebującymi, a także możliwości spojrzenia we własne wnętrze i motywacje jakie nami kierują. Na koniec pobytu wspólnoty w Wieczerniku, odbyło się ognisko pożegnalne, na którym wszyscy wspólnie cieszyli się obecnością drugiego człowieka, bawiąc się i śpiewając do późnego wieczora.

{gallery}aktualnosci/1008/100806p/postulat{/gallery}

W czasie naszego pobytu w Świętej Katarzynie mamy również możliwość spotkania z ciekawymi ludźmi. Jednym z takich dostojnych gości był Wiceprowincjał – ks. Czesław Parzyszek, który odwiedził nasz Wieczernik we wtorek 3 sierpnia. Przeżyliśmy wspólną Eucharystię, wysłuchawszy poruszającego kazania, stanowiącego zachętę do bycia „dobrym, rasowym pallotynem”. Po Mszy św. odbyło się spotkanie młodych kandydatów z Księdzem Wiceprowincjałem, co było doskonałą okazją do wspólnego poznania się i bezpośredniej rozmowy, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

Podczas Postulatu znajdujemy również czas na rekreację, co urzeczywistnia się w wyjazdach nad zalew i piesze wędrówki po przepięknych Górach Świętokrzyskich. Do zajęć mniej rekreacyjnych możemy zaliczyć pracę fizyczną, a szczególnie załadowanie węgla do kotłowni (28 ton w ciągu jednego dnia!). Wszystkie te doświadczenia sprawiają, że z dnia na dzień wchodzimy coraz bardziej w życie duchem św. Wincentego Pallottiego.

Postulanci wraz z ks. dyrektorem Arturem Manelskim SAC


Warto dołączyć

Warto wiedzieć

Warto posłuchać

Warto wspomóc

Jak do nas trafić