Formacja

Zakończenie Postulatu 2009

Postulat 2009Dobiegł już końca czas Postulatu 2009 w naszej Prowincji. Jak pisaliśmy wcześniej odbywał się on w dobrym klimacie życzliwości i zaufania. Nie pisaliśmy zbyt często żeby sobą nie zamęczyć. Teraz kiedy mamy czas podsumowywania, możemy powiedzieć o naszej codzienności i gościach, którzy ją wypełniali.

Każdy dzień był pełen modlitwy wspólnej i osobistej, którą kończyła wieczorna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Oprócz modlitwy przeżywaliśmy czas studium oraz poznawania św. Wincentego Pallottiego, a przez to charyzmatu Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego. Niezbędnym elementem dnia postulanta była praca na rzecz domu – jest to wyraz zaangażowania i oddania na służbę, której trzeba się uczyć przez całe życie.

Wspomnieliśmy już o gościach. Od ostatniej wiadomości odwiedziło nas wiele zacnych osób, które ubogaciły nasze patrzenia na Kościół i świat. Zacznijmy od Księdza Prowincjała Józefa Lasaka SAC, o wizycie którego piszą sami postulanci. Był również Ks. Czesław Parzyszek SAC. O zgromadzeniach zakonnych i ich życiu dowiedzieliśmy się ze spotkań z Siostrą od Aniołów Lucyną oraz Siostrami Benedyktynkami Misjonarkami. Były też spotkania na temat: Kicz w sztuce sakralnej prowadzone przez dr. Kazimierza Ożóg oraz Podstawy monastycyzmu w Kościele prowadzone przez dr Monikę Ożóg. Z racji bliskości i wspólnej pracy nie mogło zabraknąć spotkań i rozmów z Siostrami Bernardynkami ze Świętej Katarzyny. O wspólnocie pallotyńskiej z doświadczenia mówił kl. Marcin Kwitek SAC, który podczas urlopu odwiedził naszą wspólnotę. Był u nas także ks. Grzegorz Majewski SAC, który w najbliższych dniach wyjeżdża na misje do Kolumbii.

Postulat 2009Dwóch postulantów miało już okazję zasmakować apostolskiej pracy uczestnicząc ze mną w akcji powołaniowej w Bóbrce i na zaporze w Solinie. Spisali się bardzo dobrze dając świadectwo, że pragną wzrastać w duchu pallotyńskiego charyzmatu.

Postulat w Świętej Katarzynie dobiega końca. Przed siedmioma postulantami jeszcze bardzo ciekawe dni. W środę będziemy modlić się wspólnie podczas obłóczyn naszych o rok starszych współbraci. Po uroczystości udamy się do Ołtarzewa, by uczestniczyć oraz pomóc w prowadzeniu Pallotyńskiego Spotkania Młodych. Tym radosnym wydarzeniem zakończymy czas przygotowania do rozpoczęcia nowicjatu w Stowarzyszeniu Apostolstwa Katolickiego Prowincji Chrystusa Króla.

Wszystkich współbraci, członków Zjednoczenia oraz ludzi dobrej woli proszę o modlitwę w intencji najmłodszych kandydatów do Stowarzyszenia, aby każdy dzień był dla nich odkrywaniem Boga i Jego Miłości!

Ks. Wojciech Świderski SAC

Głos Postulantów:

Odwiedził nas Ks. Prowincjał – Józef Lasak SAC. Zadawał trudne pytania o charyzmat Pallotynów i znaki czasu. Wspólnymi siłami obroniliśmy się.
Ostatnio z radością pomagamy Siostrom Bernardynkom w zbieraniu siana. Kopimy i rozkopiemy… i tak w kółko…
Powoli czas Postulatu dobiega końca. Zaczynamy podsumowywać ostatni miesiąc, nasze życie i nieśmiało wybiegamy myślami w przyszłość, mając nadzieję na dalszą kontynuację we Wspólnocie wadowickiej.
Mariusz najmilej wspomina wspólnotę braterską. Sebek dodaje, że nie było sztywno. Mirkowi w pamięci zostanie budowanie wspólnoty podczas modlitwy, pracy i rekreacji. Z niecierpliwością oczekujemy Pallotyńskiego Spotkania Młodych, które odbędzie się w Ołtarzewie w dniach 28–29 sierpnia. Przyjedź i Ty!!!

Jesus is the Power!

Maciek i Dawid


Warto dołączyć

Warto wiedzieć

Warto posłuchać

Warto wspomóc

Jak do nas trafić