O nas

SŁOWACJA: Wizyta Przełożonego Generalnego SAC na Słowacji

DSC_9293.jpg6 czerwca 2015 r. ks. Jacob Nampudakam SAC, przełożony generalny Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego, odwiedził stolicę Słowacji. Podczas wizyty w Bratysławie Generałowi towarzyszył ks. Józef Lasak SAC, Wyższy Przełożony Prowincji Chrystusa Króla i ks. Stanisław Stawicki SAC, sekretarz prowincjalny.

W siedzibie Sekretariatu Misyjnego Delegatury św. Cyryla i Metodego goście zapoznali się ze stanem prac remontowych budynku. Robocze spotkanie było przestrzenią do prezentacji prowadzonych aktualnie projektów animacji misyjnej. Poszukiwano również odpowiedzi na pytanie, jak zintensyfikować współpracę i wsparcie pallotyńskich projektów misyjnych. W Kościele na Słowacji, po czasie męczeństwa za wiarę i prześladowań przez reżim totalitarny, godna podziwu jest troska i wrażliwość wiernych na potrzeby ubogich w krajach misyjnych. Świadczy o tym dynamicznie rozwijający się projekt Adopcja Serca, której celem jest otoczenie opieką 2500 dzieci, potrzebujących pomocy. W ramach projektu słowaccy rodzice wspierają również dzieci z rodzinnego kraju Generała – z miejscowości Dongargarh w Indiach.

Ks. Jacob Nampudakam odwiedził również kościół parafialny pw. Narodzenia Panny Marii w Bratysławie na osiedlu Dlhé Diely w 35-tysięcznej dzielnicy Bratislava-Karlova Ves. Parafia, prowadzona przez znanego z życzliwości dla pallotynów i misjonarzy z Rwandy ks. Štefana Herény, będzie od 1 lipca 2015 r. miejscem pracy duszpasterskiej dla współbraci ze Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego, mieszkających w domu w Bratysławie. Kościół parafialny na osiedlu Dlhé Diely został poświęcony 8 września 1995 r. jako pierwszy po upadku komunizmu kościół w Bratysławie.

Ks. Dariusz Latuszek SAC


Warto dołączyć

Warto wiedzieć

Warto posłuchać

Warto wspomóc

Jak do nas trafić