Formacja

WADOWICE/NOWICJAT: Kilka wieści z Nowicjatu

now-1.jpg

now-2.jpg

Naszą krótką nowicjacką „kronikę” rozpoczniemy od uroczystości Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego 2014 r. Tegoż to dnia wraz z księżmi formatorami wzięliśmy udział we wspólnotowym spotkaniu z okazji Dnia Życia Konsekrowanego, które w tym roku zorganizowały siostry bernardynki. Po wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu i Eucharystii, w czasie której nastąpiło odnowienie ślubów i przyrzeczeń poszczególnych zgromadzeń, zostaliśmy zaproszeni na wspólnotowy obiad i kolędowanie. Doświadczenie to było dla nas bardzo budujące i pokazało nam, że wspólnoty życia konsekrowanego mogą tworzyć ze sobą jedną dużą rodzinę.

W tzw. „międzyczasie” odbyła się nowicjacka sesja egzaminacyjna, podczas której musieliśmy wykazać się wiedzą z zakresu prawa i historii naszego Stowarzyszenia, historii instytutów życia konsekrowanego oraz liturgiki i głównych prawd wiary.

W nagrodę za dobre wyniki egzaminów udaliśmy się na pobliski stok narciarski, gdzie niestrudzenie szlifowaliśmy nasze „umiejętności” jazdy na nartach.

W drugie półrocze formacji weszliśmy z nowymi siłami i zapałem do pracy. Teraz przed nami okres Wielkiego Postu, który rozpoczęliśmy już tradycyjnie Mszą św. u ojców karmelitów. Przed nami rekolekcje i przygotowania do obchodów Misterium Wielkanocnego.

Al. now. Jarosław Godlewski


Warto dołączyć

Warto wiedzieć

Warto posłuchać

Warto wspomóc

Jak do nas trafić