Formacja

ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE: Obłóczyny ks. Mariusza Marszałka

obluczyny.jpgMy, nowicjusze, pragniemy wszystkim księżom i braciom pallotynom, siostrom pallotynkom, członkom ZAK-u, Dobrodziejom oraz wszystkim, którzy czują się częścią rodziny pallotyńskiej czy też są w jakikolwiek sposób powiązani z dziełem św. Wincentego Pallottiego złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji tej najważniejszej dla nas uroczystości, jaką bez wątpienia jest Epifania – Uroczystość Objawienia Pańskiego, potocznie znana jako święto Trzech Króli. Życzymy Wam, abyście wciąż wzrastali w duchu i zapale misyjnym naszego Ojca Wincentego, stając się w coraz większym stopniu ewangelicznym zaczynem przemieniającym świat i ludzi dookoła.

Jako nowicjat włączyliśmy się w obchody tej uroczystości m. in. biorąc udział w organizowanym, tutaj w Ząbkowicach Śląskich, Orszaku Trzech Króli, gdzie łączyliśmy się z lokalną społecznością we wspólnym świętowaniu.

Dziś w naszym ząbkowickim domu mieliśmy radość gościć ks. prowincjała Adriana Galbasa SAC. Jeszcze radośniejszy jednakże był powód, dla którego Wyższy Przełożony postanowił do nas przybyć: oto do naszej nowicjackiej wspólnoty oficjalnie dołączył nowy członek – ks. Mariusz Marszałek, który z dniem dzisiejszym rozpoczął swój rok kanoniczny, przyjmując strój naszego Stowarzyszenia.

Mszy oraz całej ceremonii przewodniczył Ksiądz Prowincjał. Ks. Mariusz pochodzi z Łodzi. Po studiach uczestniczył w formacji do kapłaństwa i przyjął święcenia w szeregach rodzącego się zgromadzenia Braci Jezusa Miłosiernego. Plany Boże okazały się inne i tak oto Mariusz znalazł się w naszym Stowarzyszeniu.

Żywimy głęboką nadzieję, że to właśnie nasze Stowarzyszenie okaże się dla niego jego „miejscem na ziemi”, jakie nasz Pan i Bóg w swojej Opatrzności mu wyznaczył i przygotował.

Now. Michał Jaworowski


Warto dołączyć

Warto wiedzieć

Warto posłuchać

Warto wspomóc

Jak do nas trafić