Formacja

DUSZPASTERSTWO POWOŁAŃ: „Akcja” powołaniowa w Opatowie

opatow1.jpg

Do niecodziennego wydarzenia doszło 6 czerwca 2015 r. na terenie klasztoru ojców bernardynów w Opatowie (woj. świętokrzyskie). Z inicjatywy o. Kryspina Florysa – gwardiana parafii pw Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny przy klasztorze ojców bernardynów, przy współudziale Starostwa Powiatowego w Opatowie, na dziedzińcu klasztoru zorganizowano piknik z okazji jubileuszu 25-lecia parafii i 25-lecia samorządności w Polsce.

Organizatorzy pikniku z gracją połączyli państwowy i religijny wymiar uroczystości. Spotkanie rozpoczęło się w południe od Mszy św. jubileuszowej, koncelebrowanej przez wielu księży diecezjalnych i zakonnych. Następnie uczestnicy spotkania zwiedzali liczne, przygotowane specjalnie dla nich stoiska. Pośród wystawców nie zabrakło sprzedawców lokalnych smakołyków. Na klasztornym dziedzińcu zaprezentowały się także szkoły, wydawnictwa i studia nagrań.

Ciekawym akcentem pikniku były stanowiska powołaniowe różnych zgromadzeń zakonnych. Rodzinę pallotyńską reprezentował ks. Wojciech Świderski SAC – duszpasterz powołań pallotynów, rektor wspólnoty w Świętej Katarzynie (oddalonej ok. 80km na zachód od Opatowa) oraz s. Agata Hulak SAC – współpracowniczka duszpasterstwa powołań sióstr pallotynek, wychowawczyni Domu Dziecka w Rudniku nad Sanem (ok. 80 km. na wschód od Opatowa). Licznie przybyli goście chętnie interesowali się przygotowanymi materiałami. Wielokrotnie dzielili się historiami pięknych spotkań z księżmi pallotynami lub siostrami pallotynkami, prosili o modlitwę, opowiadali o losach swojego życia.

W tym samym czasie prezentacje odbywały się także na scenie. Występy dzieci i młodzieży z lokalnych szkół i różnych grup przeplatały się z pokazami rycerskimi. Wszyscy wystawcy –także przedstawiciele zgromadzeń, w tym rodziny pallotyńskiej – mieli możliwość kilkuminutowej prezentacji. Ks. Wojciech i s. Agata opowiedzieli o charyzmacie, historii i głównych dziełach podejmowanych przez nasze zgromadzenia.

S. Agata Hulak SAC


Warto dołączyć

Warto wiedzieć

Warto posłuchać

Warto wspomóc

Jak do nas trafić