O nas

RZYM: Postępy w procesie beatyfikacyjnym Sługi Bożego Józefa Englinga

Josef_Engling_JS-687x1024.jpg

Proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Józefa Englinga, alumna Niższego Seminarium w Niemczech (Vallnedar), jest coraz bardziej zaawansowany. 13 grudnia 2016 r. eksperci w dziedzinie historii, będący konsulatorami Kongregacji ds. Kanonizacyjnych, uznali Positio super vitavirtutibus et fama sanctitatis, tj. 660-stronicową publikację na temat życia, cnót i opinii świętości Sługi Bożego, zawierającą również dokumentację, która stwarza solidną bazę dla komisji teologów.

Positio będzie sukcesywnie poddawana ocenie przez komisję teologiczną oraz podczas Sesji Zwyczajnej Kardynałów oraz Biskupów i Członków Kongregacji ds. Kanonizacyjnych. Po pozytywnym zakończeniu tego procesu, Ojciec Święty będzie mógł wydać dekret o heroiczności cnót.

Józef Engling (1898-1918) w 1912 r. wstąpił do Niższego Seminarium pallotynów w Vallendar; wyróżniał się wielkim zaangażowaniem, wzrostem cnót oraz kultem maryjnym; pragnął zostać księdzem-pallotynem i służyć Kościołowi jako misjonarz w Kamerunie. Podczas I Wojny Światowej został powołany do armii i zginął w opinii świętości 4 października 1918 r. na terytorium Francji.

>>>Źródło: www.sac.info

tłum. ks. Grzegorz Kurp SAC


Warto dołączyć

Warto wiedzieć

Warto posłuchać

Warto wspomóc

Jak do nas trafić