Formacja

POSTULAT: Postulanci, czyli kilka słów o pierwszych przeżyciach…

Postulat-grupa2.jpgPierwszymi odczuciami jakie towarzyszyły nam podczas wkraczania w bramy Wieczernika w Świętej Katarzynie to ciekawość i niepewność przed tym, co może nas tu spotkać, co może tutaj nas zaskoczyć, jak to będzie, a także zamieszanie, ponieważ przyjechaliśmy z różnych części Polski i nie tylko.

Jest nas dwunastu, jak dwunastu apostołów. Pochodzimy m. in. z Oleksianki k. Mińska Mazowieckiego, Kraczewic k. Lublina, Radomia, Lublina, Kutna, Józefowa k. Zamościa, Tomaszowa Mazowieckiego, Zielonej Góry, Brwinowa k. Pruszkowa, Żytomierza (Ukraina) oraz Michalovic (Słowacja).

Jednakże już pierwszego dnia przełamaliśmy lody rozgrywkami piłki nożnej i siatkówki. Dla ciekawości grali wszyscy. Później, już po zapoznaniu się przyszedł czas na zgłębianie wiedzy o Wincentym Pallottim, Stowarzyszeniu Apostolstwa Katolickiego, o Jego charyzmacie i prowadzonych dziełach apostolskich.

Staramy się wniknąć głębiej w naszą wspólnotę, ponieważ już niedługo przyjdzie czas na wybór Prefekta, a mała ilość czasu jeszcze bardziej motywuje nas do szybszej integracji.

Marcin Boryczka, Radom


Warto dołączyć

Warto wiedzieć

Warto posłuchać

Warto wspomóc

Jak do nas trafić