O nas

ZARZĄD GENERALNY: Wizytacja generalna w Wiedniu

wieden1.jpgW dniach 6-8 czerwca 2015 r. odbyła się wizytacja generalna polskich współbraci, pracujących na terenie diecezji wiedeńskiej. Obecnie w Austrii pracuje dziewięciu pallotynów, którzy przynależą do prowincji Chrystusa Króla i obsługują jedenaście parafii.

Wizytację generalną rozpoczęliśmy od liturgii w piątkowy wieczór w domu na Quellenstraße. Wzięli w niej udział generał ks. P. Jacob Nampudakam, wice-generał ks. Adam Golec, radca generalny ks. Martin Manus, prowincjał ks. Józef Lasak, sekretarz ks. Stanisław Stawicki, koordynator ks. Kazimierz Więsyk oraz współbracia pracujący w Wiedniu.

Sobota była dniem poświęconym na indywidualne rozmowy ze współbraćmi. Rektor z Quellenstraße ks. Stanisław Korzeniowski, prócz wszystkich współbraci, zaprosił na obiad wikariusza biskupiego ks. Dariusza Schutzkiego, który przekazał słowa pozdrowienia od kard. Christopha Schönborna i w jego imieniu podziękował za dobrą pracę pallotynów na terenie diecezji.

wieden2.jpgKs. Schutzki mówił również o procesie restrukturyzacji parafii w naszej diecezji, przed którym stoimy także pallotyni. Radcy mieli możliwość poznania naszych parafii w Wiedniu – Królowej Pokoju (Königin des Friedens), św. Katarzyny ze Sienny (Katharina von Sienna) i Niepokalanego Poczęcia (Neumargareten). W tej ostatniej wizytatorzy odprawili wieczorną Mszę św. wraz ze wspólnotą parafialną. Ostatnim punktem programu dnia była możliwość poznania tradycyjnej kuchni wiedeńskiej na „Heurigen”.

W niedzielny poranek Ksiądz Generał wraz z Księdzem Prowincjałem celebrowali Mszę św. w parafii pw. Królowej Pokoju. Po Eucharystii nastąpiło spotkanie z radą parafialną. Wice-generał odwiedził parafię pw. Niepokalanego Poczęcia, gdzie przewodniczył liturgii dla licznej grupy Polaków, stanowiących część parafii. Ks. Artur Stępień (s) z kolei gościł współbraci na wspólnym obiedzie.

Popołudniu udaliśmy się do Schönkirchen, gdzie posługuje ks. Kazimierz Więsyk. Był to czas poświęcony na refleksję powizytacyjną, podziękowania i liturgiczne zakończenie wizytacji.

Ks. Artur Stępień SAC (s)


Warto dołączyć

Warto wiedzieć

Warto posłuchać

Warto wspomóc

Jak do nas trafić