Formacja

WADOWICE: Wieści z Nowicjatu

5 kwietnia 2013 r. gościliśmy w naszej wspólnocie postulantów oo. Bernardynów, którzy swoją formację przeżywają w Kalwarii Zebrzydowskiej. To spotkanie pozwoliło nam bliżej się poznać a jednocześnie przybliżyliśmy im postać św. Wincentego Pallottiego.

W dniach 20-21 kwietnia br. uczestniczyliśmy w XI sympozjum organizowanym przez Instytut Pallottiego. Te dni pozwoliły nam w sposób szczególny wejść w „CREDO, … by czerpać ze źródeł Zbawiciela i czynić dzieło wiary”. Oprócz prelekcji, które wygłosili ks. dr Adrian Galbas SAC, ks. dr Mariusz Małkiewicz SAC oraz ks. dr Marek Chmielniak SAC, interesującym punktem programu była wędrówka „Śladami wiary Pallottiego”, w którą zabrali nas: s. M. Monika Cecot SAC i ks. Rafał Hołubowski SAC. Każdego dnia gromadziliśmy się w kaplicy na Eucharystii, z której winniśmy ciągle na nowo czerpać siły do mężnego wyznawania wiary w Trójjedynego Boga.

1 maja uczestniczyliśmy w koncercie finałowym Festiwalu Jana Pawła II „Tutaj wszystko się zaczęło” przygotowany przez zespół New Life’m.

Zespołowi towarzyszyli wyjątkowi goście: Natalia Kukulska, Dorota Chotecka-Pazura, Radosław Pazura, chór Joyful Voice oraz orkiestra kameralna ICON. A wszystko to z okazji II rocznicy beatyfikacji papieża Jana Pawła II.

Z pozdrowieniami –

Nowicjusze z Wadowic


Warto dołączyć

Warto wiedzieć

Warto posłuchać

Warto wspomóc

Jak do nas trafić