Formacja

ŚWIĘTA KATARZYNA: Z Postulatu wieści c.d.

Postulat 2011Jest nam tu bardzo dobrze i powoli czujemy się w Świętej Katarzynie jak w domu. Każdy dzień przynosi nam coś nowego. Ostatnio było u nas małe „przetasowanie”. Dość niespodziewanie jeden z nas opuścił naszą wspólnotę. Stan ten nie utrzymał się jednak zbyt długo, ponieważ następnego dnia dołączył do nas Paweł. Przyjęliśmy go z otwartymi ramionami. W niedzielę odbyły się wybory na prefekta, którym został Józek ze Słowacji. Tego samego dnia wyruszyliśmy na wycieczkę w pobliskie góry i zdobyliśmy Łysicę.

Codziennie uczymy się pracy, dbając o wygląd naszego domu. Przycinamy żywopłot, kosimy trawę i usuwamy chwasty z kostki brukowej. Od paru dni przebywa u nas charyzmatyczna Wspólnota Rodzin z Krakowa. Z tego powodu przybyło nam obowiązków, ale za to jej członkowie podzielą się z nami swoim doświadczeniem wiary. Nie lada atrakcją był integracyjny mecz siatkówki. Przez kilka dni gościliśmy także ks. Grzegorza Majewskiego SAC, misjonarza w Columbii. Ksiądz Grzegorz wygłosił do nas Słowo Boże podczas wspólnej Eucharystii, a potem opowiedział o swojej posłudze w dalekiej Columbii.

Bardzo ważne dla nas jest codzienne poznawanie charyzmatu św. Wincentego Pallottiego. Poznając życie naszego założyciela, uczymy się jak zostać dobrymi pallotynami. Z niecierpliwością czekamy na wizytę księdza prowincjała.

Al. Paweł Zieja SAC

>>>P.S. od kandydatów ze Słowacji:

V Poľsku je veľmi príjemne, ale Slovensko, naša ojčina nám chýba. Myslíme na našich blízskych. Môžem povedať, že Poliaci sú veľmi pohostinní a srdeční. Prosíme o motlitby vo vytrvaní v našom povolaní!!! Jozef, Peter, Marek

[TŁUMACZENIE: W Polsce jest bardzo przyjemnie, ale Słowacji naszej ojczyzny nam brakuje. Tęsknimy za naszymi bliskimi. Możemy powiedzieć, że Polacy są bardzo gościnni i serdeczni. Prosimy o modlitwy o wytrwanie w naszym powołaniu. Józef, Peter, Marek]


Warto dołączyć

Warto wiedzieć

Warto posłuchać

Warto wspomóc

Jak do nas trafić