Formacja

DUSZPASTERSTWO POWOŁAŃ: Spotkanie Promotorów Powołań i Oazowych Prowincji Chrystusa Króla

Spotkanie-Promotorow.jpgSpotkanie Promotorów (21-22.11.2014 r.) rozpoczęło się od wspólnej kawy. Następnie udaliśmy się na pierwsze robocze spotkanie, gdzie po modlitwie wspólnie z Księdzem Prowincjałem Józefem Lasakiem zastanawialiśmy się nad stanem powołań z naszych wspólnot w Polsce. Dyrektor Ośrodka Powołaniowego ks. Wojciech Świderski był moderatorem spotkania.

Po dyskusji i dzieleniu poszliśmy na modlitwy i kolacje. Wieczorne spotkanie upłynęło na wsłuchiwaniu się w słowa Księdza Prowincjała, który przywoływał niektóre fragmenty spotkania proboszczów i rektorów. Wspomniał słowa bp. Marka Solarczyka, który mówił o „tworzeniu środowiska powołaniowego, docieraniu do młodych, ukazywania im swoich pasji”. Padło przy tej okazji wiele propozycji działania. W dalszej części spotkania zabrał głos Rektor Seminarium ks. Waldemar Pawlik. Dzielił się spostrzeżeniami swojej nowej pracy. Wspomniał o tworzeniu grup przyjaciół seminarium.

Sobotni poranek rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią ze Wspólnotą Seminaryjną. Ten dzień poświęcony był refleksji na temat Ruchu Światło – Życie. Ks. Przemysław Krawiec omówił rekolekcje wakacyjne i działalność ruchu w Prowincji i Polsce. Zachęcał do dzielenia się własnymi spostrzeżeniami pracy w parafiach. Kolejnym punktem programu była prezentacja ks. Jerzego Limanówki dotycząca Pallotyńskiego Wolontariatu w Polsce i zagranicą. Omawiał perspektywy rozwoju i promocji. W ramach spotkania poruszone były tez tematy związane z Pallotyńskim Spotkaniem Młodych i przygotowaniem do tego wydarzenia w ciągu roku. Sekretarz ds. Apostolstwa ks. Wojciech Świderski zrelacjonował ostatnie takie spotkanie i podał wnioski. Przybliżył także wydarzenie, które będzie miało miejsce za 2 lata, czyli Światowe Dni Młodzieży. Będą się one odbywały w Polsce, w Krakowie. Wspomniał o podjętych już przygotowaniach i apelował o włączenie się w tą inicjatywę. Wspólną modlitwą zakończyliśmy czas rozważań i udaliśmy się do naszych wspólnot.

Ks. Andrzej Tekieli SAC


Warto dołączyć

Warto wiedzieć

Warto posłuchać

Warto wspomóc

Jak do nas trafić