Formacja

POSTULAT 2010: Ostatnie dni…

Pallotyński Postulat 2010Postulat zakończony... 15 września ośmiu młodych nowicjuszy rozpocznie swoją formację nowicjacką w Wadowicach.

Dnia 24 sierpnia 2010 r., w naszej Wspólnocie postulanckiej zagościła ogromna radość. W czasie uroczystej wieczornej Eucharystii otrzymaliśmy dekrety przyjmujące nas do nowicjatu. Ośmiu kandydatów na kapłanów rozpocznie okres wstępny 15 września na Kopcu.

25 sierpnia, do pracy w Duszpasterstwie Powołań  Prowincji Chrystusa Króla dołączył ks. Mariusz Leszko SAC. Bardzo się cieszymy, że na koniec Postulatu dane nam było doświadczyć spotkania z księdzem, który z gorliwością wchodzi w pracę powołaniową. 

W dniu 26 sierpnia, w Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, udaliśmy się całą postulancką wspólnotą na Kopiec do Wadowic na obłóczyny. Sześciu starszych od nas nowicjuszy przyjęło strój Stowarzyszenia z rąk Księdza Prowincjała Józefa Lasaka SAC. Po uroczystej Eucharystii i obiedzie  udaliśmy się do Kalwarii Zebrzydowskiej, aby podziękować Matce Bożej za czas postulatu.

Na ręce Księdza Prowincjała Józefa Lasaka SAC składamy serdeczne podziękowania  Współbraciom za wszelkiego rodzaju pomoc, zainteresowanie i wspieranie nas modlitwą. Bóg zapłać!  Nie ustawajmy w modlitwie o nowe i święte powołania do naszego Stowarzyszenia.

Ks. Artur Manelski SAC wraz ze Wspólnotą postulancką


Warto dołączyć

Warto wiedzieć

Warto posłuchać

Warto wspomóc

Jak do nas trafić