O nas

URUGWAJ: Spotkanie Kontynentalne Wyższych Przełożonych SAC

Incontro-Continentale-Sudamerica-2015.jpg

W dniach od 3 do 7 sierpnia 2015 r. w Montevideo w Urugwaju, odbyło się Kontynentalne Spotkanie Wyższych Przełożonych SAC z Ameryki Południowej. Przybyli przełożeni z następujących państw: Brazylia, Argentyna, Urugwaj, Meksyk i Kolumbia-Wenezuela, a także z Rzymu obecny był ks. Gilberto Orsolin SAC (reprezentował Zarząd Generalny) i z Polski – ks. prowincjał Jozef Lasak SAC.

Głównym tematem spotkania była współpraca w zakresie formacji jednostek Stowarzyszenia obecnego na kontynencie Ameryki Południowej. Ponadto uczestnicy dzielili się zarówno osiągnięciami i nadziejami na przyszłość, jak i największymi trudnościami napotkanymi w codziennej pracy przez ostatnie dwa lata. Rozważano możliwość nawiązania współpracy w nowych obszarach realizacji pallotyńskiego charyzmatu.
Obecni na spotkaniu księża to: Gilberto Orsolin (radca generalny), Rubén Fuhr (AR), Józef Lasak (WA); Edgard Ertl (SM), José Elias Fadul (SP), José Rodriguez Filho (RJ), Sebastian Velasco (IR.AR), Bartłomiej Pałys (PN-Meksyk), Andrzej Zieliński (WA.CV), Alejandro Fontana (UR) i dyrektor Okresu Wstępnego (nowicjatu w Cornelio Procopio), którym jest Brazylijczyk – Elmar Neri Rubira.

Ks. Andrzej Zieliński SAC


Warto dołączyć

Warto wiedzieć

Warto posłuchać

Warto wspomóc

Jak do nas trafić