Wieści z Misji i Delegatur

KANADA: Rekolekcje Pallotyńskiej Delegatury

W roku dwusetnej rocznicy święceń kapłańskich św. Wincentego Pallottiego, członkowie Delegatury św. Jana Pawła II odbyli rekolekcje na temat „Pallotyńska duchowość kapłańska”, przygotowane i przeprowadzone przez naszego współbrata z Prowincji Poznańskiej, ks. Marka Chmielniaka SAC. W serii czterech konferencji i trzech kazań mszalnych przedstawił on głęboko i interesująco pallotyńską duchowość kapłańską odnosząc się do pism św. Założyciela oraz współczesnych opracowań jego myśli, jak również przesłań ks. Generała oraz obu Prowincjałów Polskich Prowincji. Po rozważaniach ks. Marka był czas na dzielenie się refleksjami i doświadczeniami, które było niezwykle ożywione i ubogacające. Rekolekcje odbyły się w przepięknej scenerii miasteczka Collingwood, urokliwie położonego nad Zatoką św. Jerzego w północnym Ontario. Msze Święte miały miejsce w kościółku parafialnym pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny w Collingwood, konsekrowanym w 1888 roku, co jak na kanadyjskie warunki stanowi bardzo zabytkową świątynię.

W rekolekcjach pallotyńskich Delegatury św. Jana Pawła II w Kanadzie udział wzięli: delegat ks. Piotr Janusz Machnacki SAC, pierwszy radca ks. Janusz Rogiński SAC i drugi radca ks. Ireneusz Henryk Franciszek Koziak SAC; ks. Aleksander Mazur SAC oraz ks. Jacek Kryń SAC.

W codziennym programie rekolekcji był czas na modlitwę brewiarzową, litanię loretańską, Mszę Świętą, oraz modlitwę prywatną, wspólne posiłki oraz czas na wspólne rekreacje, które okazały się czasem cennych wymian idei i doświadczeń.

Rekolekcje zostały zwieńczone uroczystą Mszą Świętą dziękczynną za dar święceń kapłańskich wszystkich uczestników rekolekcji. Ks. Piotr Machnacki SAC w imieniu delegatury podziękował ks. Markowi Chmielniakowi SAS za wygłoszone rekolekcje oraz dar jego osoby i posługi kapłańskiej dla Stowarzyszenia i Kościoła.          

Janusz Rogiński SAC


Warto dołączyć

Warto wiedzieć

Warto posłuchać

Warto wspomóc

Jak do nas trafić