Wieści z Prowincji

KANADA: Świętowanie Uroczystości św. Wincentego Pallottiego

Świętowanie Uroczystości św. Wincentego Pallottiego w Delegaturze Św. Jana Pawła II w Kanadzie odbywa się każdego roku w sam dzień liturgicznego święta poprzez odprawienie uroczystej Mszy św. w jednej z pallotyńskich parafii diecezji Hamilton z udziałem członków Delegatury, parafian, członków ZAK i przyjaciół pallotynów. Następnie w poszczególnych parafiach w niedzielę odprawiana jest zewnętrzna uroczystość z udziałem parafian.

W tym roku uroczysta Msza św. miała miejsce w parafii św. Ambrożego w Cambridge, którą pallotyni obsługują od 2006 roku. Pielgrzymów z wszystkich parafii pallotyńskich w diecezji bardzo ciepło powitał ksiądz proboszcz Jacek Mikulski. Mszy przewodniczył Delegat Prowincjała ks. Piotr Machnacki przy asyście miejscowego diakona Nicka Cherri, a interesujące kazanie na temat Pallottiego i charyzmatu pallotyńskiego wygłosił ks. Łukasz Kopaniak, proboszcz parafii Matki Bożej w Brantford. Zebrani wierni bardzo miło przyjęli wszystkich księży pallotynów, a zwłaszcza ks. Ireneusza Koziaka, który przez ostatnie 10 lat pełnił posługę proboszcza parafii św. Ambrożego. Celebrację uświetnił chór parafialny pod dyrekcją Marka Fernandeza oraz przybyły z Tarnopola na Ukrainie kwartet Akord.

Po pięknej Mszy św. nastąpił poczęstunek w sali parafialnej, gdzie serdecznym rozmowom i pozdrowieniom nie było końca. Pomimo zimowej aury na zewnątrz na spotkaniu panowała urocza gorąca rodzinna atmosfera, typowa dla spotkań dobrych przyjaciół.

Ks. Janusz Rogiński, SAC

 


Warto dołączyć

Warto wiedzieć

Warto posłuchać

Warto wspomóc

Jak do nas trafić