Facebook

postheadericon KIEROWNICTWO DUCHOWE

postheadericon CENTRUM POMOCY DUCHOWEJ: List pasterski ks. Pałygi

Ks. Jan Pałyga SACBadanie Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego pokazują, że w Polsce powiększa się grupa katolików, którzy przestają praktykować. W związku z tym ks. Jan Pałyga, egzorcysta i kierownik Centrum Pomocy Duchowej w Warszawie skierował się apelem do osób, które „dystansują się od praktyk religijnych”.

„List pasterski”, bo tak zatytułowany jest krótki tekst ks. Pałygi, przypomina o nieusuwalnym charakterze chrztu świętego. Chociaż autor zastrzega, że jego celem nie jest nawracać adresatów, to jednak, stwierdza jednoznacznie: „dystansując się od Kościoła i praktyk religijnych, popełniacie błąd”. List jest dostępny na stronach Forum Społecznego Michała Archanioła.

Ks. Jan Pałyga urodził się w 1930 roku, jest pallotynem oraz egzorcystą diecezji warszawsko-praskiej. W latach 1982-1997 był redaktorem naczelnym „Królowej Apostołów”. Jest autorem kilkudziesięciu książek. Pełnił również funkcję zastępcy prowincjała polskich pallotynów. Założył działającą w kilkunastu diecezjach w Polsce i za granicą wspólnotę małżeństw niesakramentalnych Sychar.

Ks. Wojciech Sadłoń SAC

 

postheadericon WARSZAWA: Centrum Pomocy Duchowej

W Centrum służy pomocą dziesięciu psychoterapeutów. Tu odbywają się rozmowy indywidualne i grupowe z psychoterapeutą i duszpasterzem, w zakresie zaburzeń nerwicowych i depresyjnych, tożsamości seksualnej, problemów osobowościowych. Przedstawiamy kilka wspólnot.

„Sychar” – jest to wspólnota pomagająca małżeństwom w kryzysie. Każde trudne małżeństwo jest do uratowania! Wspólnota działa w dwunastu diecezjach w Polsce, oraz w Bonn i Chicago. (www.kryzys.org; www.sychar.org )

Więcej…

 

postheadericon CENTRUM POMOCY DUCHOWEJ: Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia – kolejna edycja warsztatów

Centrum Pomocy Duchowej na Skaryszewskiej 12

Centrum Pomocy Duchowej na Skaryszewskiej 12

6 marca 2011 r., w Centrum Pomocy Duchowej na Skaryszewskiej 12, odbyła się uroczysta Msza św. w intencji kończącej się II Edycji Warsztatu oraz w intencji nowych uczestników III edycji tegoż warsztatu. We Mszy św. wzięli udział uczestnicy kończący i rozpoczynający prace w warsztatach oraz ich bliscy i zainteresowani programem ,,12 Kroków dla chrześcijan” – łącznie około 300 osób.
Po Mszy św. dokonano wręczenia dyplomów ukończenia warsztatu dla 36 uczestników II edycji. Po wręczeniu dyplomów uczestnicy otrzymali błogosławieństwo od ks. Jana Pałygi – celebransa oraz opiekuna duchowego warsztatów i wszystkich dzieł odbywających się w Centrum Pomocy Duchowej na Skaryszewskiej 12.

Następnie korzystając z uprzejmości ks. Proboszcza tutejszej Parafii, w salach katechetycznych odbyło się utworzenie 9 nowych grup warsztatowych w wyniku czego do pracy nad sobą w myśl programu ,,12 kroków dla chrześcijan” przystąpiło około 100 osób. Zajęcia zostały rozpoczęte.

 

postheadericon „PRZEMIANA” – Chrześcijański portal kierownictwa duchowego

PRZEMIANA
Pragnieniem autora strony PRZEMIANA, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , jest okazanie wsparcia i towarzyszenia tym wszystkim, którzy potrzebują przemiany lub są na tej drodze. Proponowane teksty, inspirowane doświadczeniem wielu osób, niech staną się słowem zachęty do refleksji nad pielgrzymowaniem do domu Ojca. Strona jest w szczególny sposób adresowana do Kapłanów, Alumnów Seminariów Duchownych, Braci i Sióstr zakonnych.
 

postheadericon Centrum Pomocy Duchowej przy Skaryszewskiej 12

Centrum Pomocy DuchowejCentrum istniejące przy Skaryszewskiej 12 pomaga małżeństwom niesakramentalnym, które chcą odnaleźć swoje miejsce w Kościele. W tym celu organizuje dla nich dwa razy do roku rekolekcje wyjaśniająco-formacyjne. Raz lub dwa razy w miesiącu umożliwia im grupowe spotkania oraz stwarza okazję do indywidualnych rozmów z księdzem lub psychologiem. Obecnie przy Centrum spotykają się dwie tego typu wspólnoty.

Małżeństwom w kryzysie (Wspólnota Trudnych Małżeństw ,,Sychar”) Centrum stara się pomóc w przezwyciężaniu trudności małżeńskich i rodzinnych w czasie spotkań wspólnotowych, które odbywają się dwa razy w miesiącu, oraz przez spotkania z psychologami i terapeutami. Dla tych osób są także organizowane dwa razy w roku rekolekcje otwarte, które cieszą się coraz większym powodzeniem. Obecnie dla małżonków w kryzysie organizowane są warsztaty pt. ,,Wreszcie żyć” – 12 kroków wspierających rozwój duchowy i psychiczny ku pełni życia. Wspólnota ma swoje strony internetowe: www.sychar.org oraz ,,Forum Pomocy” - www.kryzys.org . W planie są również warsztaty dla młodych małżeństw pod hasłem: ,,By nie dochodziło do kryzysów”.

Więcej…

 
WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
WARTO POSŁUCHAĆ
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama