Wieści z Prowincji

POSTULAT 2019: Jesteście ożywczym deszczem suchej ziemi Kościoła

W pallotyńskim kalendarzu, sierpień kojarzy się nie tylko z wakacyjnymi oazami, pieszymi i rowerowymi pielgrzymkami do sanktuariów maryjnych, czy spotkaniem dla młodych. Od dobrych kilku lat, ten miesiąc zarezerwowany jest także dla Postulatu obu Polskich Prowincji Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego.

Niespełna tydzień temu, tj. 1 sierpnia, tuż po godzinie 17:00, mury częstochowskiej Wspólnoty w Dolinie Miłosierdzia przekroczyło 9 z 11 zgłoszonych kandydatów – ostatni dojedzie w drugiej połowie sierpnia. Wydalałoby się, że to już wszyscy, ale ku uciesze wielu, chętnych wciąż przybywa z różnych stron nie tylko Polski, ale też z Ukrainy i Białorusi.

Oficjalne rozpoczęcie „pierwszego spotkania ze Stowarzyszeniem”, dokonano podczas Mszy Świętej. w kaplicy św. Józefa, pod przewodnictwem ks. Rafała Czekalewskiego. W słowie ks. Kamila Wolana, skierowanym do powołanych można było usłyszeć, że każdy z nich jest „ożywczym deszczem dla suchej ziemi Kościoła”; ale by móc ożywiać innych, trzeba samemu zanurzyć się w modlitwie, która daje prawdziwe życie. Stąd też na zakończenie Mszy św. kandydaci otrzymali różaniec z wizerunkiem św. Wincentego Pallottiego, jako narzędzie do wypraszania łask dla siebie i wspólnoty.

Postulanci i ich formatorzy, z każdej strony doświadczają wiele dobra. Począwszy od przełożonego domu – ks. Zdzisława Szmeichla, współbraci, sióstr zakonnych, a skończywszy na pielgrzymach odwiedzających Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Ujmujące miejsce częstochowskiej Doliny Miłosierdzia – szczególnie nowego kościoła, wypełnionego mozaiką o. Marco Rupnika SJ - sprzyja rozpoznaniu i upewnieniu się, co do pallotyńskiego życia, by następnie w wewnętrznej wolności móc je realizować.

Pozdrawiamy z Częstochowy i prosimy o pamięć w modlitwie.

Ks. Rafał Czekalewski SAC – Dyrektor Postulatu Prowincji Chrystusa Króla

Ks. Kamil Wolan SAC – Dyrektor Postulatu Prowincji Zwiastowania Pańskiego

Al. Paweł Kozłowski SAC


Warto dołączyć

Warto wiedzieć

Warto posłuchać

Warto wspomóc

Jak do nas trafić