Facebook

postheadericon POSTULAT

postheadericon DUSZPASTERSTWO POWOŁAŃ – WIEŚCI Z POSTULATU 2014

DSC_0964_postulat-2014.jpg

PÓŁMETEK POSTULATU ZA NAMI…

Czas rozeznania decyzji o wstąpieniu do Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego nieubłaganie zbliża się do końca, czyli półmetek Postulatu za nami…

Dni pełne harmonii, w których jest czas na modlitwę, pracę, ale i rekreację niewątpliwie upływają w dogodnych warunkach do słuchania głosu Pana Boga. Postulat obfituje w różnorodne wydarzenia, dlatego nie narzekamy na nudę. Dom w Świętej Katarzynie, w którym przeżywamy ten czas służy również do wypoczynku dzięki czemu mamy okazję poznać różnych ludzi, którzy zatrzymują się w tym miejscu.

Więcej…

 

postheadericon DUSZPASTERSTWO POWOŁAŃ: POSTULAT 2014 ROZPOCZĘTY

DUSZPASTERSTWO POWOŁAŃ: POSTULAT 2014 ROZPOCZĘTY

I zaczęło się. W piątek, 1 sierpnia 2014 roku, o g. 17.00 rozpoczął się Postulat, pierwszy oficjalny etap dla nowych kandydatów Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego. Po wcześniejszej rekrutacji i za zgodą Wyższego Przełożonego, rozpoczęło go 3 kandydatów, którzy w domu pallotyńskim w Świętej Katarzynie będą przeżywać ten czas. Przyjechali z Lubartowa, Laskowic k. Chełmna oraz Łap.

Oficjalnym punktem, który zainaugurował ten etap formacji była Uroczysta Eucharystia. Podczas homilii ks. Wojciech – główny celebrans - przypomniał idąc za myślą św. Wincentego, że najważniejszym celem życia tego, który wchodzi do rodziny pallotyńskiej nie jest kapłaństwo czy życie konsekrowane, lecz naśladowanie Jezusa Chrystusa. Na zakończenie wspólnej modlitwy każdy z młodzieńców otrzymał medalik św. Wincentego Pallottiego, jako duchowy znak łączności z Nim i przyjęcia Go jako swojego orędownika na drodze wierności swemu powołaniu.

Więcej…

 

postheadericon POSTULAT 2013 na finiszu

zakonczenie-postulatu-2013-1.jpgPallotyńskie Spotkanie Młodych i pobyt w Wyższym Seminarium Duchownym w Ołtarzewie zwieńczył trwający w sierpniu Postulat. Uroczysta Eucharystia, w dniu 29 sierpnia była wyrazem wdzięczności Bogu za ten błogosławiony czas. Celem tego okresu było utwierdzenie kandydatów w pallotyńskim powołaniu. Po miesiącu pięknej i wymagającej drogi ośmiu młodzieńców, decyzją Rady Prowincjalnej otrzymało zaproszenie do kontynuowania formacji pallotyńskiej w nowicjacie, a jeden z nich został skierowany na roczny Postulat do wspólnoty w Bóbrce.

Więcej…

 

postheadericon POSTULAT 2013: Najnowsze wieści

Postulat 2013Niedziela 11 sierpnia 2013 roku, słoneczny i ciepły dzień. Za nami już jedna trzecia formacji w postulacie. Ten czas bogaty był w różnorakie doświadczenia. Dni powszednie są z reguły bardzo intensywne. W plan dnia wpisana jest modlitwa indywidualna i wspólnotowa, czytanie duchowne, rekreacja oraz praca. Nierzadko praca wymaga od wielu z nas wewnętrznego zaparcia oraz wysiłku duchowego, by wykonywanie jej nie było tylko i wyłącznie przykrym obowiązkiem lecz przede wszystkim modlitwą, dialogiem z Mistrzem i czasem tworzenia się wspólnoty.

Poza obowiązkami na terenie naszego domu mamy łaskę posługiwać siostrom bernardynkom z pobliskiego klasztoru. Służba u sióstr jest bardzo ubogacająca, gdyż sama już rozmowa z nimi jest doświadczeniem ich zażyłej relacji z Bogiem, jest wyczuwalny głęboki duch modlitwy.

Więcej…

 

postheadericon POSTULAT: Postulat 2012 na finiszu

Postulat 2012Uroczysta Eucharystia, podziękowania, ostatnie zdjęcia, drobne prezenty oraz wspólne wieczorne spotkanie przy stole zwieńczyły trwający 30 dni postulat, który odbywał się w Domu Pallotyńskim w Świętej Katarzynie.

Celem tego okresu było utwierdzenie kandydatów w pallotyńskim powołaniu. Po miesiącu pięknej i wymagającej drogi 10 postulantów, decyzją Rady Prowincjalnej z dnia 25 sierpnia 2012 r., otrzymało zaproszenie do kontynuowania formacji pallotyńskiej w nowicjacie.

Był to czas o bogatym programie, obfity w wydarzenia, zajęcia i spotkania. Na samym początku, 2 sierpnia, postulanci otrzymali uroczyste błogosławieństwo Pasterza diecezji kieleckiej, bp. Kazimierza Ryczana. Dzięki ciekawym pomysłom ks. Wojciecha Świderskiego SAC (dyrektora postulatu) kandydaci w dość krótkim czasie zawiązali kursową wspólnotę – razem pracowali na rzecz Domu Pallotyńskiego w Świętej Katarzynie, wspólnie się modlili i spędzali czas na licznych rozmowach i grze w piłkę nożną czy siatkówkę.

Istotnym wymiarem postulatu było umożliwienie kandydatom poznania historii św. Wincentego Pallottiego oraz zadań i podstawowych celów, w jakich Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego istnieje w świecie i w Kościele.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
WARTO POSŁUCHAĆ
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama