Facebook

postheadericon PROWINCJE-REGIE

postheadericon FRANCJA/LUTTERBACH: Gość z Kamerunu

Francja

W dniach 16-17 września br. gościliśmy w naszej wspólnocie bp. Bruna Atebę SAC, z diecezji Maroua-Mokolo w Kamerunie. Przewodniczył on Mszy św. w sobotni wieczór oraz w niedzielę o godz. 10.00, w bazylice Serca Jezusowego w Lutterbach. Po każdym nabożeństwie Biskup zbierał ofiary na pomoc jego diecezji w budowie katedry. Była to także okazja, by pozdrowić duchownego, porozmawiać i odkryć jego poczucie humoru.

Więcej…

 

postheadericon MISJE/PROWINCJA POZNAŃSKA: JE ks. bp Bruno Ateba Edo SAC w Poznaniu

Bruno

Z dwudniową wizytą przyjechał do Poznania JE ks. bp Bruno Ateba Edo SAC, ordynariusz diecezji Maroua-Mokolo w Kamerunie.

„Pozwólcie, że zacznę od rady jakiej udzieliła mi mama: Kiedy stajesz przed ludźmi, którzy ciebie nie znają, najpierw się przedstaw” – mówił ks. biskup Bruno rozpoczynając homilie w sobotę i niedzielę (4 i 5 lutego 2017).

Więcej…

 

postheadericon WIETNAM: Wincenty Pallotti w Wietnamie

wiet2.jpg

W czasie nowenny przygotowującej do święta naszego Założyciela, 14 stycznia 2017, ks. Krzysztof Hermanowicz, wicesuperior Regii Francuskiej powierzył ks. Adamowi Gałązce oraz ks. Marcinowi Grzybowi relikwie świętego Wincentego Pallottiego. Księża Adam i Marcin od około roku przyjęci są przez biskupa diecezji Ho Chi Minh City w parafii pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia w celu nauki języka wietnamskiego i poznania kultury tego kraju.

Więcej…

 

postheadericon RWANDA: Szpital (bł.) Elżbiety Sanny w Rwandzie

kibeho.jpgKibeho w Rwandzie, stało się znane na całym świecie dzięki uznanym przez Kościół objawieniom (29 czerwca 2001 r.) Najświętszej Maryi Panny Bolesnej – Matki Słowa. Poświęcenie i inauguracja sanktuarium miały miejsce 31 maja 2003 r., w Uroczystość Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

Od tamtych pamiętnych dni, dziesiątki tysięcy pielgrzymów przybywa do Kibeho zarówno z Rwandy jak i z innych zakątków ziemi, zwłaszcza z krajów ościennych. Przy Sanktuarium posługuje – w duchu przesłania Matki Bożej – kilka zgromadzeń zakonnych, męskich i żeńskich.

Więcej…

 

postheadericon FRANCJA: 18 Kongres Miłosierdzia Bożego

kongr-milos-5.jpgW sobotę dnia 5 marca 2016 r. odbył się w Paryżu 18 Kongres Miłosierdzia Bożego organizowany przez pallotyńskie Apostolstwo Miłosierdzia Bożego: Miłosierdzie Boże... Z pokolenia na pokolenie”. Ze względu na liczne wydarzenia organizowane w diecezji paryskiej z okazji Roku Jubileuszowym, nasz kongres trwał w tym roku tylko jeden dzień. Miał on miejsce w objętej przez pallotynów od września tego roku parafii świętych Jakuba i Krzysztofa.

Kongres rozpoczął się konferencja księdza Aleksandra Pietrzyka, superiora Regii francuskiej na temat roli Pallotynów w głoszeniu orędzia Miłosierdzia Bożego we Francji i w świecie. Następnie ksiądz Raymond Agbo z diecezji Creteil wygłosił konferencje „Miłosierdzie Boże od siostry Faustyny do Papieża Franciszka”.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
WARTO POSŁUCHAĆ
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama