Wieści z Prowincji

SALVATTI.PL: Afrykański sklep charytatywny „Amakuru” po 4 latach działania świętował I urodziny

Już od czterech lat Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl prowadzi afrykański sklep charytatywny z kawiarnią „Amakuru”. 29 lutego 2016 roku miało miejsce uroczyste otwarcie z udziałem władz generalnych i prowincjalnych Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego oraz arcybiskupa Henryka Hosera, który poświęcił lokal. – Od tamtego czasu sprowadziliśmy już cztery kontenery kawy, herbaty                        i afrykańskiego rękodzieła z Rwandy. Obserwując rozwój krajów afrykańskich, doszliśmy do wniosku, że już nie jest czas, by dawać Afrykańczykom przysłowiową „rybę”. Nie jest już nawet czas, by dawać im „wędkę”. Teraz trzeba kupować od nich „rybę”, która potrafią złowić sami. Tą „rybą” są produkty, które sprowadzamy – mówi ks. Jerzy Limanówka, prezes Fundacji Salvatti.pl. – Pomagamy Afryce podwójnie. Kupując od nich produkty, dajemy im pracę, dzięki której mogą opłacić swoim dzieciom szkołę i ubezpieczenie zdrowotne, które w ubogich krajach jest swoistym „luksusem”.  Potem, dochód ze sprzedaży w naszym sklepie przeznaczamy na wsparcie dzieł misyjnych: szkół, przedszkoli, ośrodków zdrowia i sierocińców w Rwandzie, D.R. Kongo, Kamerunie, Etiopii i na Wybrzeżu Kości Słoniowej – dodaje szef Fundacji.

Kawa importowana przez Fundację Salvatti.pl to kawa z segmentu Speciality, z wyselekcjonowanych owoców i jednorodnych plantacji.  – Etykietujemy ją „kawa dobra” nie tylko z powodu wyjątkowego smaku, ale także dlatego, że kupując ją czynimy dobro dla innych – mówi ks. Limanówka.

Fundacja Salvatti.pl otworzyła sklep charytatywny w ostatnim dniu lutego, odwołując się do życiorysu XIX-wiecznego rzymskiego kupca, Jakuba Salvatiego, którego imię nosi. – Jakub Salvati odszedł z tego świata ostatniego dnia lutego 1858 r. Znaczną część swojego życia poświęcił na działania dobroczynne. Pozyskiwał fundusze na dzieła  charytatywne i duszpasterskie św. Wincentego Pallottiego, założyciela stowarzyszenia księży i braci pallotynów. Jako Fundacja podążamy jego szlakiem, zdobywając fundusze na wspieranie dzieł misjonarzy – mówi Monika Mostowska.

Działania Fundacji Salvatti.pl można wspierać, czyniąc zakupy w sklepie i kawiarni „Amakuru” przy Al. Solidarności 101 w Warszawie lub przez internet, na www.sklep.salvatti.pl 

(mm)


Warto dołączyć

Warto wiedzieć

Warto posłuchać

Warto wspomóc

Jak do nas trafić