Wieści z Prowincji

SIERPC/LEONIUM: Eurogebra i Geogebra

W roku szkolnym 2018/19 Liceum Ogólnokształcące im. Biskupa Leona Wetmańskiego w Sierpcu rozpoczęło realizację dwóch projektów w ramach Partnerstwa Współpracy Szkół Erasmus+.

W pierwszym tygodniu marca 2019 r. przybyli do Sierpca uczniowie i nauczycieli z Grecji, Słowacji, Turcji i Wielkiej Brytanii, którzy razem z uczniami Liceum Leonium pracowali nad matematycznym projektem „Eurogebra”. Głównym założeniem projektu jest nauka matematyki przy pomocy aplikacji komputerowej. Każdego dnia uczniowie z pięciu krajów wspólnie rozwiązywali zadania z algebry i geometrii, doskonaląc przy tym znajomość matematyki, informatyki oraz języka angielskiego.

Oprócz pracy w szkole goście mieli okazję poznać nasze miasto – zwiedzili Muzeum Wsi Mazowieckiej, obejrzeli koncert w Centrum Kultury i Sztuki, a także pojechali na wycieczki krajoznawcze do Płocka, Gdańska i Warszawy.

Kolejne spotkanie projektowe odbędzie się na przełomie marca i kwietnia w Grecji. Już wkrótce uczniowie sierpeckiego Leonium polecą do Aten, gdzie spotkają swoich nowych zagranicznych znajomych, za którymi już bardzo tęsknią.

Ks. Michał Kiersnowski SAC


Warto dołączyć

Warto wiedzieć

Warto posłuchać

Warto wspomóc

Jak do nas trafić