Facebook

postheadericon INFOSAC

postheadericon WARSZAWA: Spotkanie Komisji Generalnej ds. Apostolstwa Młodzieży

spotkanie_SDM.jpgW dniach 26-28 maja 2015 r. w pallotyńskim domu przy ul. Skaryszewskiej 12 w Warszawie odbywało się spotkanie Generalnej Komisji ds. Apostolstwa Młodzieży. Jego głównym celem było przygotowanie pallotyńskich dni młodych, poprzedzających Światowe Dni Młodzieży.

Więcej…

 

postheadericon KONSTANCIN-JEZIORNA: Spotkanie odpowiedzialnych za Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia w CAM

solarczyk.jpg19 stycznia 2015 r. Centrum Animacji Misyjnej odwiedził ks. bp Marek Solarczyk, biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej. Wizyta była związana z odbywającym się w tym czasie w CAM ogólnokrajowym spotkaniem odpowiedzialnych w diecezjach za Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Więcej…

 

postheadericon DZIEDZICTWO SAC: W rodzinnych stronach Pallottiego

01-Festa-di-S.-Vincenzo-Pallotti-in-San-Giorgio-de-Cascia.jpg10 maja 2015 r. siedemnastu współbraci – członkowie Domu Generalnego i uczestnicy Rocznego Kursu Duchowości Pallotyńskiej z Via Giuseppe Ferrari – wraz z siostrami pallotynkami odbyli pielgrzymkę do San Giorgio di Cascia, aby uczestniczyć w obchodach święta św. Wincentego Pallottiego.

Więcej…

 

postheadericon ZARZĄD GENERALNY:Spotkanie Kontynentalne Wyższych Przełożonych Pallotyńskich z Afryki cz. II

18-L’Incontro-Continentale-dei-Superiori-Maggiori-Pallottini-in-Africa.jpgŚroda, 3 marca 2015 r., po wycieczce do Parku Narodowym Lago Manyara, położonego na zachód od Arusha, uczestnicy Spotkania Kontynentalnego Wyższych Przełożonych Pallotyńskich z Afryki odwiedzili nasze Seminarium dla filozofii w Arusha, doceniając dynamizm prawdziwie międzynarodowej i wielokulturowej wspólnoty.

Czwartek, 4 marca 2015 r., zaprezentowano kilka raportów, po których nastąpiła dyskusja.

Więcej…

 

postheadericon DZIEDZICTWO SAC: Wydarzenie z marca 1840 roku

Pallottti.jpg

Zbliża się 26 marca. Dzień ten przywołuje w „pamięci pallotyńskiej” brzemienne w następstwa wydarzenie z życia św. Wincentego Pallottiego. W tym roku mija dokładnie 175 lat od tegoż wydarzenia. Niech sam Pallotti o nim opowie. „W dniu 26 marca 1840 r., po odprawieniu Najświętszej Ofiary poczułem [ho sentito = wyrażenie bardzo charakterystyczne dla wszystkich mistyków], o mój Boże, mój Ojcze, Miłosierdzie me nieskończone, że […] raczyłeś we mnie zburzyć całego mnie, a ukształtować i stworzyć we mnie nowy cud miłosierdzia. [Tak], w Kościele swym ustanawiasz mnie jako nowy cud miłosierdzia” (OOCC X, 211).

Więcej…

 

postheadericon DZIEDZICTWO SAC: Pallotyni w Niemczech – historia, która rozpoczyna się w Afryce

2177_pallottiner_in_kamerun_um_1913gross.jpgHistoria niemieckich pallotynów rozpoczyna się w Kamerunie. Od 1894 roku to afrykańskie państwo stało się niemiecką kolonią. Stolica Święta jak również Imperium Niemieckie były zainteresowane obecnością misjonarzy w tej koloni. Rząd w Berlinie nalegał, aby przyszli misjonarze katoliccy byli narodowości niemieckiej. W ten sposób telegramem przełożonego generalnego został wezwany z Brazylii ks. Henrich Vieter z informacją, że został mianowany prefektem apostolskim dla Kamerunu.

Więcej…

 

postheadericon DZIEDZICTWO SAC: Z pętlą na szyi jeszcze błogosławił... Ks. Józef Stanek

Stanek.jpgBłogosławiony ks. Józef Stanek był podczas Powstania Warszawskiego kapelanem zgrupowania „Kryska”. Nienawiść Niemców sprowadziła na niego męczeńską śmierć przez powieszenie. „Ksiądz kapelan Stanek wszystkim spędzonym na tę egzekucję ludziom (jeńcom – powstańcom i ludności cywilnej) udzielił jeszcze spod szubienicy z pętlą na szyi błogosławieństwa... Żegnał wszystkich przyglądających się tej tragedii znakiem krzyża” – wspominała Stanisława Żórawska.

Więcej…

 

postheadericon WIEDEŃ: 90 lat pallotynów w Austrii

WIEDEŃ: 90 lat pallotynów w Austrii

W niedziele 15 listopada 2014 r. odbyła sie w Wiedniu niecodzienna uroczystość. Wspólnota na Quellenstrasse przy Parafii Królowej Pokoju obchodziła 90 lat istnienia. Współbracia tworzący tę wspólnotę – ks. Paweł Bonisławski, ks. Krzysztof Dudzik, ks. Krzysztof Miner i ks. Stanisław Korzeniowski zaprosili współbraci z Austrii i Niemiec na wspólne świętowanie. Dom na Quellenstrasse jest pierwszym domem pallotynów na terenie Austrii, którzy w 1924 r. przybyli tutaj z prowincji limburskiej. Mszy św. przewodniczył wiceprowincjał niemiecki ks. Michael Pfenning wraz z przedstawicielami z Polski i z Niemiec. Po Mszy św. odbył się uroczysty obiad i wspólne świętowanie

Z pozdrowieniami z Wiednia –

Ks. Stanisław Korzeniowski SAC

 
Więcej artykułów…
WARTO WŁĄCZYĆ SIĘ
WARTO POSŁUCHAĆ
WARTO WIEDZIEĆ
Reklama