Formacja

WSD SAC: W Sercu Jezusa, w Sercu Maryi

18 kwietnia 2018 r. alumni Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie udali się do Częstochowy, aby uczestniczyć w V Ogólnopolskiej Pielgrzymce Wyższych Seminariów Duchownych na Jasną Górę.

Po dotarciu do Bazyliki Archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie, dołączyliśmy do alumnów z innych seminariów, zarówno diecezjalnych, jak i zakonnych, którzy przybyli z całego kraju. O 10.00, po zawiązaniu wspólnoty i słowie wstępnym abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego, abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, wygłosił do nas konferencję, w której podkreślił znaczenie Serc Jezusa i Maryi w formacji seminaryjnej, a także zwrócił uwagę na ważność pokory w życiu alumna, a później księdza.

Po adoracji prowadzonej przez jednego z biskupów udaliśmy się procesyjnie na Jasną Górę, gdzie, w bazylice jasnogórskiej, o godz. 13.00 odbyła się Msza Święta. Przewodniczył jej i kazanie wygłosił abp Jorge Carlos Patrón Wong, przedstawiciel watykańskiej kongregacji ds. duchowieństwa. Mówił m.in. o znaczeniu wielkoduszności na wzór Maryi. Po błogosławieństwie zawierzyliśmy się wszyscy Maryi za pośrednictwem abp. Wacława Depo. Następnie udaliśmy się na obiad do Doliny Miłosierdzia, a o godz. 16.30 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Ołtarzewa.

Al. now. Michał Jaworowski 


Warto dołączyć

Warto wiedzieć

Warto posłuchać

Warto wspomóc

Jak do nas trafić