Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
Akt oddania Prowincji św. Józefowi

Drodzy Współbracia,

8 grudnia 2021 kończy się specjalny rok poświęcony Opiekunowi Jezusa Pana, św. Józefowi. W naszej pallotyńskiej tradycji św. Józef odgrywa również bardzo ważną rolę. Jego figura jest obecna w naszych domach, kaplicach, ogrodach czy samochodach. Św. Józef jest dla nas wzorem autentycznej opieki i zatroskania o drugiego człowieka. To dlatego w zakonnych tradycjach Jego obecność była szczególnie czczona i przyzywana, kiedy podejmowane były nowe dzieła, a przyszłości nie dało się zaplanować i zrealizować ze stuprocentową pewnością.

NOWENNA

AKT ODDANIA

Papież Franciszek przypomina: „Józef uczy nas, że posiadanie wiary w Boga obejmuje również wiarę, że może On działać także poprzez nasze lęki, nasze ułomności, nasze słabości. Uczy nas także, że pośród życiowych burz nie powinniśmy bać się oddać Bogu ster naszej łodzi. Czasami chcielibyśmy mieć wszystko pod kontrolą, ale On zawsze ma szersze spojrzenie”.

Na zakończenie roku św. Józefa zapraszam wszystkich Współbraci oraz nasze wspólnoty oraz dzieła prowincji, aby od poniedziałku 29 listopada przygotować się duchowo do zakończenia Roku św. Józefa oraz zawierzenia siebie i całej naszej Prowincji opiece i wstawiennictwu św. Józefa. To zaproszenie i zachętę kieruję w imieniu całego Zarządu Prowincjalnego. Niech pomocą w codziennym przygotowaniu do Aktu Zawierzenia będą materiały Nowenny i Aktu Zawierzenia przekazane w załączeniu.

W środę 8 grudnia o godz. 18.00 w kościele pw. Św. Józefa w Radomiu będzie odprawiona Msza św. z udziałem członków Zarządu. W czasie tej Mszy św. chcemy pokornie i uroczyście zawierzyć naszą Prowincję i wszystkie Jej dzieła czułej i przemożnej Opiece św. Józefa.

pozdrawiam

Ks. Zenon Hanas SAC
Przełożony Prowincjalny