Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
Budujemy Kaplicę w Medjugorje

Drodzy Pielgrzymi, Współpracownicy i Przyjaciele Polskiego Domu Pielgrzyma Królowej Apostołów Pokoju w Medjugorje! W dniu 8 października rozpoczął się w naszym Domu bardzo ważny etap i czas. Zaczęliśmy bowiem przebudowę podziemia na kaplicę, która będzie dedykowana św. Józefowi, któremu zawdzięczamy – jak wierzymy – kupno tego Domu.

Ma to być najważniejsze miejsce i serce Domu Rekolekcyjnego, służące pogłębionej formacji duchowej: osobistej i wspólnotowej. Chcemy by było to miejsce godne i dające dobre warunki do sprawowania sakramentów, do modlitwy, adoracji oraz głoszenia rekolekcji i konferencji. Ogromnie cieszymy się i dziękujemy Panu Bogu, że mogliśmy zacząć z Jego pomocą ten etap u początków naszej obecności i posługi w Medjugorje.

Jest to jednak duże wyzwanie techniczne, logistyczne i ekonomiczne. Wymaga ono wielu prac, m.in. przebudowy oraz adaptacji powierzchni, przerobienia instalacji elektrycznej oraz wodno-kanalizacyjnej, wykonania wentylacji, klimatyzacji oraz nagłośnienia itd. Konieczny będzie także oczywiście zakup wyposażenia i sprzętów liturgicznych. To wszystko wymaga konkretnych nakładów finansowych. Dlatego zwracamy się do Was z serdeczną prośbą o wsparcie modlitewne i finansowe tego dzieła.

Mamy świadomość, że czas nie jest łatwy, a Waszym podstawowym zadaniem jest utrzymanie Waszych Rodzin. Dlatego tym bardziej z całego serca dziękujemy Wam za wsparcie, którego zechcecie nam udzielić. Bez Was i Waszej pomocy to wszystko nie byłoby możliwe.

Każdego dnia pamiętamy w pallotyńskich modlitwach o naszych Przyjaciołach, Dobroczyńcach i Współpracownikach. Bardzo konkretnym wyrazem naszego podziękowania będzie cotygodniowa Msza Święta sprawowana za Was w każdą sobotę o godz. 18.00 (w sezonie zimowo-jesiennym) i o godz. 19.00 (w sezonie letnim) w kościele parafialnym św. Jakuba w Medjugorje. Sprawowanie tej Eucharystii rozpoczniemy w sobotę 6 listopada. Dziękujemy za Wasze zrozumienie, życzliwość, dobroć i każde wsparcie tej inwestycji, jak i Polskiego Domu Pielgrzyma. Bóg Wam zapłać! Niech Pan Wam błogosławi, umacnia i daje siłę na każdy dzień, a Królowa Pokoju oręduje za Wami! Z serca Wam błogosławimy +

Ps. Warto dodać, że głównym wykonawcą prac jest p. Željko Marińčić – bardzo znany i ceniony fachowiec w Medjugorje, który wykonał m.in. sufit w auli Wspólnoty „Cenacolo”.

Ofiary na ten cel można wpłacać na podane poniżej konta Fundacji „Regina Pacis”, której jednym z zadań jest prowadzenie Polskiego Domu Pielgrzyma w Medjugorje.

Fundacja „Regina Pacis”
ul. Skaryszewska 12
03-802 Warszawa

Konta Bankowe Fundacji Regina Pacis

PL 84 1020 1042 0000 8002 0464 3237
EUR 86 1020 1042 0000 8902 0464 3245
USD 40 1020 1042 0000 8202 0464 3252

Wpłat można również dokonać bezpośrednio przez stronę internetową www.fundacja.medjugorie.org w zakładce „kontakt”.