Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
Dni skupienia Wspólnot ZAK

Dom Misyjny Księży  Werbistów w Laskowicach, z powodu ograniczeń epidemicznych nie przyjmuje grup rekolekcyjnych. W tej sytuacji zamiast rekolekcji odbyły się lokalne dni skupienia dla wspólnot ZAK Królowej Apostołów w następujących miejscach i terminach:

w Brodnicy – 7 września, w Ciechocinku – 10 września, w Solcu Kujawskim – 11 września, w Kcyni – 12 września, w Skrzatuszu /dla wspólnoty ZAK z Wałcza/ – 13 września, w Zakrzewie  – 14 września i w Malanowie – 15 września. Członkowie wspólnot ZAK Królowej Apostołów w tych miejscowościach pokonali epidemię strachu i pomimo ograniczeń uczestniczyło w nich łącznie 150 osób. Niektóre wspólnoty od kilku miesięcy nie miały comiesięcznych spotkań modlitewno formacyjnych. Teraz zamierzają je wznowić. Dziękowaliśmy naszej Patronce, że ochrania nas od wirusów.  Pozytywną stroną tej sytuacji, że zamiast rekolekcji były lokalne dni skupienia było to, że uczestniczyli w nich wszyscy członkowie wspólnoty, a na rekolekcje przyjeżdżało tylko po kilka lub kilkanaście osób.

Cieszyliśmy się, że mogliśmy znowu być razem. Odnowiliśmy nasze przyjaźnie i przez wspólne trwanie na modlitwie pogłębiliśmy naszą więź z Bogiem, Matką Najświętszą, św. Wincentym Pallottim, bł. Elżbietą Sanną i pallotyńskimi męczennikami, bł. Józefem Stankiem, bł. Józefem Jankowskim i bł Ryszardem Henkesem. Mamy nadzieję, że z Bożą i ludzką pomocą pokonamy epidemię koronawirusów. Wtedy wznowimy różnego rodzaju rekolekcje ZAK. Niech żywi nie tracą nadziei. Jezu ufamy Tobie, bo Ty nas kochasz.

ks. Stanisław Rudziński SAC