Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
Konkurs Apostoła 2020

Drodzy młodzi, katecheci i duszpasterze!
 
Wszystkich sympatyków religijnych zagadnień, jak również stałych uczestników Konkursu Apostoła, zapraszamy na kolejną jego odsłonę. Celem konkursu jest poznanie Ewangelii, nauki Katechizmu Kościoła Katolickiego oraz sylwetki różnych świętych i błogosławionych. W centrum naszych zmagań będzie zawsze osoba Jezusa. W ten wysiłek dla Jezusa wpisuje się m.in. zdrowa rywalizacja, zarówno intelektualna, jak i sportowa (podczas finału) oraz budowanie wspólnoty i przyjaźni.
 

Zakres tematyczny

W XXIII edycji Konkursu Apostoła proponujemy następujący zakres tematyczny: Ewangelia według św. Jana, Dzieje Apostolskie i biografia Heleny Kmieć. Ta ostatnia to postać pod wieloma względami wyjątkowa. Wykorzystała swoją młodość, jak najlepiej służąc Bogu i innym ludziom. Wyjechała na misję do Boliwii. W Cochabamba jako wolontariuszka służyła swoja pomocą siostrom służebniczką dębickim, w prowadzonej przez nie ochronce dla dzieci. Tam też, 24 stycznia 2017 roku, Helena poszła do nieba.
 

Etapy

Pierwszy etap konkursu odbędzie się we wspólnotach miejscowych, w dniach 1 stycznia – 14 lutego 2020 roku. Na finał zapraszamy 13 czerwca 2020 roku do Ołtarzewa. Uczestnicy będą walczyć o tytuł NAJLEPSZEGO APOSTOŁA 2020 ROKU (w poszczególnych kategoriach wiekowych).
 

Rejestracja

Rejestracja za pomocą karty zgłoszeń od 1 do 30 grudnia 2019 roku. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: biuro@centrumapostol.pl
Wszyscy, którzy zarejestrują się w odpowiednim czasie, otrzymają (drogą mejlową) niezbędne informacje dotyczące konkursu (materiał źródłowy oraz pytania do I etapu).
 
Organizatorem konkursu jest Pallotyńskie Centrum Młodzieży „Apostoł” Prowincji Chrystusa Króla i Ośrodek Duszpasterstwa Powołań Prowincji Zwiastowania Pańskiego.
 
Wkrótce więcej informacji
 
Pozdrawiamy
ks. Rafał Czekalewski SAC, dyrektor Pallotyńskiego Centrum Młodzieży „Apostoł”
ks. Kamil Wolan SAC, dyrektor Prowincjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Powołań