Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
Ks. Zenon Hanas SAC o Święcie Ofiarowania Pańskiego

„W tradycji biblijnej dziecko było przynoszone do Świątyni Jerozolimskiej 40 dni po narodzeniu. Chodziło o to, aby uświadomić, że dziecko nie jest własnością rodziców, a jest darem Boga. To akt przypomnienia sobie, że życie drugiego człowieka nigdy nie jest naszą własnością, ale należy do Boga” – powiedział w Poranku „Siódma9” ks. dr Zenon Hanas SAC.

„Dzisiejsze święto to Święto Ofiarowania Pańskiego oraz Oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny. Ofiarowanie jest bardzo ciekawym nawiązaniem do tradycji biblijnej i naturalnego toku życia. W tradycji biblijnej dziecko było przynoszone do Świątyni Jerozolimskiej 40 dni po narodzeniu. Chodziło o to, aby uświadomić, że dziecko nie jest własnością rodziców, a jest darem Boga. To akt przypomnienia sobie, że życie drugiego człowieka nigdy nie jest naszą własnością, ale należy do Boga” – mówił Gość Poranka „Siódma9”.

„Pierwszy akt ofiarowania Jezusa w Świątyni jest aktem solidarności z całą ludzkością, wrastaniem w daną kulturę. Chrzest natomiast jest aktem solidarności z grzesznością człowieka po to, żeby go z tej grzeszności wyzwolić. Dzisiejsze święto ma wiele pięknych elementów, które mogą odnosić się do naszego życia duchowego” – dodał rozmówca Janusza Zalewskiego.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.