Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
Księgarnia Prezent na Skaryszewskiej

Nie ma chyba człowieka, który w swoim życiu nigdy nikomu nic nie dał.

Dzielenie się tym, co posiadamy, przynosi radość. A św. Paweł powie: „Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu” – to przeczytamy w Dziejach Apostolskich. I przychodzi taki moment, gdzie pojawia się radość, szczególnie w sercu, kiedy ktoś został przeze mnie obdarowany. Szczęście obdarowanego bywa w odczuciu dającego bezcenne.

Kto jest szczęśliwszy? Ten, co daje czy ten, który dostaje prezent?

Obie te możliwości daje księgarnia Prezent zlokalizowana na rogu ul. Skaryszewskiej i Lubelskiej, jedną minutę od Dworca Wschodniego w Warszawie.

Stali bywalcy, warszawiacy i Ci, którzy wysiadają lub wsiadają na Dworcu Wschodnim wiedzą, że u Pallotynów od wielu lat można zaopatrzyć się w to, co najważniejsze i potrzebne nie tylko do wzrostu naszej wiary, ale również do obdarowania drugiej osoby. A tymczasem po kilku miesiącach zmieniamy się dla Was. To miejsce zmienia się w Księgarnię Prezent.

Znaleźć wyjątkowy prezent nie jest łatwo. Często kończą nam się pomysły czym jeszcze możemy zaskoczyć drugiego człowieka. W tym właśnie miejscu możesz sprawić bliskim radość i znaleźć niezwykły, a przede wszystkim oryginalny prezent, który zapewni niezapomniane przeżycia i – co chyba najważniejsze – utrwali więź z najbliższymi.

Księgarnia Prezent to szeroki wybór książek o tematyce chrześcijańskiej, religijnej, psychologicznej, społecznej – po prostu takiej, której na daną chwilę życia potrzebujemy. To również dewocjonalia i przedmioty potrzebne do wejścia na drogę sakramentów. Znajdują się tu księgi, szaty i naczynia liturgiczne. Za tym wszystkim stoi zespół ludzi, który doradzi w wyborze i może posłużyć wymianą pomysłów i doświadczeń.

Jeśli masz trudność ze znalezieniem odpowiedniego podarunku – po prostu zajrzyj do nas. Chociażby, aby porozmawiać, napić się z Nami kawy. W Prezencie znajdziesz wyjątkowy skarb, który na pewno pozostanie w sercu obdarowanego na długie lata.

Nowością Księgarni jest możliwość zapakowania prezentu i wysłania konkretnej osobie. Daj się ponieść wyobraźni, a my spełnimy Twoje życzenie!

Logo Prezentu przedstawia nazwę księgarni i paczkę, w którą wpisany jest symbol naszej chrześcijańskiej tożsamości – krzyż. Chrześcijanin to człowiek, który dzieli się miłością z drugą osoba, czyli chce być z nią także w trudnych chwilach i w takich momentach podarować jej coś od siebie. To właśnie można spotkać u Pallotynów.

Księgarnia Prezent wychodzi z jeszcze jedną propozycją. To mała kawiarnia, w której dla naszych Gości proponujemy oryginalną kawę, sprowadzaną specjalnie z samej Afryki. Klimat naszej księgarni pomoże Ci zatrzymać się na chwilkę, zostawić tamten świat za drzwiami i poczuć się jak u siebie. Chwila wytchnienia o zapachu i smaku kawy przy samym ruchliwym węźle komunikacyjnym – trzeba tego doświadczyć!

Niebawem rusza nasz sklep internetowy, w którym będzie można zamówić wybrany produkt z dostawą do domu. Odwiedzajcie naszą stronę internetową: https://e-prezent.org.pl/.

Dawanie może mieć wiele twarzy. Ale tak naprawdę świat, albo raczej życie drugiego człowieka zmienia się na lepsze o tyle, o ile potrafimy jednocześnie dać cząstkę siebie.

Zapraszamy do Księgarni Prezent przy ul. Skaryszewskiej 12 w Warszawie. Spełniaj marzenia innych, bo to może dać Ci prawdziwe szczęście.

ks. Łukasz Gołaś SAC