Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
Pallotyńskie Czuwanie Młodych 2020 (on-line)

„Jedz i żyj” – to hasło tegorocznego Pallotyńskiego Czuwania Młodych, które już wkrótce, a dokładnie 24-25 października 2020 r. Można jeść, nawet się najeść i pozornie być sytym, ale z przejedzenia można też zachorować lub nawet stracić życie. Jest jednak taki pokarm, który daje prawdziwe życie, który odmienia, daje siłę. Tak jak dieta wpływa na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu, tak Eucharystia wpływa na naszą duchową kondycję.
 
Z racji na pogarszającą się sytuację epidemiczną jesteśmy zmuszeni zmienić formułę jesiennego czuwania. Nie rezygnujemy ze wspólnej modlitwy, konferencji, spotkania z Jasnogórską Panią – połączymy się za pośrednictwem Internetu. Tam gdzie będzie to możliwe i bezpieczne, zbierzmy się w grupy przy naszych parafiach i bądźmy razem, oglądając wspólnie transmisję z czuwania.
 

PLAN SPOTKANIA:

Dolina Miłosierdzia
19:30 – Powitanie i integracja z poszczególnymi wspólnotami, które zgłoszą swój udział w Czuwaniu
20:00 – Konferencja – ks. Przemysław Krawiec SAC

Jasna Góra
21:00 – Apel z Jasnej Góry
21:45 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec prowadzony przez poszczególne wspólnoty
22:30 – EUCHARYSTIA
W czasie Eucharystii sprawowanej na Jasnej Górze można odprawić Mszę Świętą w parafii, łącząc się duchowo z nami.

Serdecznie zachęcamy, aby nie rezygnować z możliwości wspólnej modlitwy i spotkania, gdyż dla Pana Boga nie ma rzeczy niemożliwych i odległość nie jest dla Niego problemem. Możemy owocnie przeżyć ten wieczór przy zaangażowaniu nas wszystkich i zachowaniu wszelkich środków ostrożności. „Spotkajmy się” u Matki mimo wszystko!