Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
Podtrzymujemy ducha entuzjazmu, radości, nauki, modlitwy, zaangażowania, pracy i pomysłowości

W Szkole Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie podtrzymujemy ducha entuzjazmu, radości, nauki, modlitwy, zaangażowania, pracy i pomysłowości. W ostatnim, choć w innej formie niż zazwyczaj, odbyło się w naszej Szkole wiele wydarzeń. Przez posługę ks. dyrektora Andrzeja Zelek SAC i ks. prefekta Rafała Machłajewskiego SAC dzieci z klas pierwszych oraz jednej klasy siódmej zostały uroczyście pasowane na uczniów naszej Szkoły. Nie zabrakło w tym dniu przedstawienia, uroczystej przysięgi, Mszy świętej i dyplomów. Odbyły się również dni skupienia dla klas 4-8, a także spotkanie ze strażnikami miejskimi dotyczące bezpieczeństwa w sieci.

Uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w akcji “Milion dzieci modli się na różańcu”, Narodowym Czytaniu dramatu Juliusza Słowackiego “Balladyna” oraz różnych konkursach szkolnych i pozaszkolnych, tj. “Bezpieczeństwo w czasie pandemii”, “Pszczoły znam i o nie dbam”, “Pluszowy miś”, “Jesienny spacer”, a także konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubelskie Kuratorium Oświaty.

Podczas nauki zdalnej wspólnie, choć każdy w swoim domu świętowaliśmy 102. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie zostali zachęceni do zrobienia sobie zdjęcia z biało – czerwoną flagą. W taki sposób mogliśmy wspólnie zjednoczyć się i oddać hołd wszystkim walczącym o wolność naszej Ojczyzny.

W ostatnim czasie wykonanych zostało wiele pomysłowych prac plastycznych między innymi: “Senne lusterka”; “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”; “Pejzaże z ziaren”; “Latające samochody”; “Kleksografia i przędzenie liter”.

Cennym wydarzeniem skierowanym do rodziców i nauczycieli było spotkanie online z Panią dr Małgorzatą Sitarczyk, dotyczące “efektu motyla”, czyli roli rodziców i wychowawców w kształtowaniu samooceny dziecka. Podczas spotkania mogliśmy na nowo odkryć i przypomnieć sobie rolę pochwały,  stawiania wymagań i pozytywnego myślenia w relacji z dzieckiem i uczniem.

Oczekując na święta Bożego Narodzenia mamy w planach rekolekcje adwentowe, podczas których chcielibyśmy przygotować nasze serca na to wydarzenie. Jesteśmy pełni nadziei i wyczekujemy świąt w gronie rodzinnym, jak również czasu kiedy będziemy ponownie mogli spotkać się  w murach naszej Szkoły!

Natalia Gałan