Prowincja Chrystusa Króla

Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego - Warszawa
Pomoc dla Ukrainy

W miastach ukraińskich coraz więcej paniki. Do pallotyńskich parafii na Ukrainie, szczególnie w Kijowie, Odessie, Żytomierzu i Lwowie zaczęły się zgłaszać rodziny prosząc o schronienie. Trwa adaptowanie różnych pomieszczeń dla przybywających osób. Trzeba pomyśleć o aprowizacji – zakupach żywności i środków higieny. W Żytomierzu już zapowiedziano wyłączenie wody  w miejskim wodociągu. Wiele osób wyjeżdża na wieś, ale ci, którzy nie mają rodzin poza dużymi aglomeracjami, muszą zostać w swoich miastach. Tworzą się kolejki przy sklepach, stacjach benzynowych, aptekach i bankomatach.

Księża pallotyni pracujący na Ukrainie potwierdzają zbombardowanie lotnisk i jednostek wojskowych w Kijowie, Żytomierzu i Odessie. To była trudna noc – podkreślają. Ks. Piotr Worwa potwierdza, że coraz więcej ludzi przybywa ze wschodu Ukrainy do Lwowa. Pozostawili cały swój dobytek, uciekając przed wojną. Rodziny z dziećmi szukają pomocy.

Pallotyni potrzebują środków, by organizować pomoc dla ludzi. Prosimy ludzi dobrej woli o wsparcie. Liczy się każda złotówka.

Fundacja Salvatti zbiera dary materialne dla Ukrainy

Za pośrednictwem Fundacji Salvatti.pl można przekazać dary materialne dla potrzebujących Ukraińców i uchodźców w Polsce. Można przekazać następujące rzeczy:

  1. Koce, śpiwory, poduszki, pościel
  2. Środki czystości i higieny
  3. Artykuły żywnościowe z długim terminem ważności
  4. Materiały opatrunkowe (bandaże, woda utleniona, spirytus salicylowy, plastry etc.)
  5. Popularne leki – środki przeciwbólowe, etc.

PROSIMY NIE PRZESYŁAĆ ODZIEŻY!

Warunki przekazywania darów:

Wszelkie paczki powinny być szczelnie zamknięte. 

Przesyłki o wadze do ~ 10kg proszę przesyłać na adres:

Fundacja Salvatti
ul. Wilcza 8
05-091 Ząbki
+22 771 51 29

W razie pytań proszę dzwownić na infolinię: +22 771 51 29 w godzinach pon-pt 8:00-16:00

Paczki powyżej 10kg można zgłosić poprzez poniższy formularz w celu zlecenia odbioru paczki przez kuriera na koszt Fundacji.

Uwaga! Przy zgłoszeniu paczki do odbioru na adres e-mail nadawcy zostanie wysłana etykieta, którą należy WYDRUKOWAĆ i NAKLEIĆ na paczkę.

Aby przekazać darowiznę pieniężną kliknij tutaj.

Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie!